lt en

Pirmadienis, 2011 Birželio 13

Pedofilo vardas – ir įsimylėjėliui

Turbūt nėra savaitės, kad Lietuvos teismuose nebūtų paskelbta naujo pedofilo pavardė. Ją viešinti žiniasklaidoje dažniausiai negalima, nes pedofilas – artimas aukai žmogus. Tai žino ir patys iškrypėliai, galbūt todėl nestabdantys savo liguistos aistros. Tvirkino giminaitis Mažąją Linutę (9 m.; vardas pakeistas), vieno Kauno apskrities miesto gyventoją, iškrypėlis jos netikras dėdė Vytautas B. (36 m.) nusižiūrėjo prieš trejus metus, kai tuomet šešiametė mergaitė su motina atsikraustė gyventi pas motinos vyrą, o kartu čia... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Birželio 13

Rudzkis: šiemet iš Lietuvos išvažiuos dar 70 tūkst. gyventojų

Geresnius nei tikėtasi ekonomikos augimo rezultatus šiemet lems ne tik augančios Lietuvos eksporto rinkos, gamybos plėtra geriau išnaudojant pajėgumus, sparčiau panaudojant ES paramą, bet ir pamažu stiprėjantis vidaus vartojimas, mano „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis. Jis prognozuoja, kad šiemet Lietuvos BVP padidės 6 proc., kai, pavyzdžiui, Europos Komisija prognozuoja tik 5 proc. augimą. „Lietuvos eksporto augimas nėra kuo nors ypatingas. Po pasaulinės krizės pernai sparčiai ėmė vystytis tarptautinė prekyba, eksporto... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Birželio 12

Ši vasara Latvijai bus lemtinga

Jau aiški data, kada Latvijos piliečiai balsuos dėl Seimo paleidimo-referendumas šiuo svarbiu klausimu vyks liepos 23 dieną. O birželio 2 dieną Seime vyko šalies prezidento rinkimai-naujuoju Latvijos prezidentu išrinktas sovietmečio laikų nomenklatūros veikėjas, bankininkas Andris Berzinis. Jis rinkimuose kelių balsų persvara nugalėjo iki šiol šaliai vadovavusį Valdį Zatlerą. Didelė dalis Latvijos visuomenės palaiko V.Zatlerą, bet korumpuotas Seimas prezidentu išrinko nomenklatūrinės gvardijos atstovą. Kai kas Lietuvoje maišo naująjį prezidentą su tokią... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Iškrypėlis aštuonmetei žadėjo ledų ir pinigų

  Už mažametės seksualinį prievartavimą trejiems su puse metų už grotų pasiųstas Anatolijus Kaštaljanovas siekė įtikinti teismą, kad aštuonerių mergaitė viską išsigalvojo pamokyta motinos. Ukmergiškis A.Kaštaljanovas pasinaudojo teise apskųsti jam nepalankią Vilniaus apygardos teismo nutartį. Kreipdamasis į Lietuvos apeliacinį teismą (LApT) nuteistasis toliau neigė savo kaltę ir prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį. Per vakarykštį posėdį LApT, nepaisydamas išvardytų argumentų, nepakeitė nei ukmergiškiui skirtos įkalinimo bausmės, nei nukentėjusiajai priteistos 20 tūkst. litų neturtinės žalos dydžio. A.Kaštaljanovas... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Dirbti ir mokytis visą gyvenimą

Vėlinamas pensinis amžius yra Lietuvos politikų atsakas į vieną didžiausių iššūkių – griūvančią socialinės rūpybos sistemą. Ką daryti, jei Lietuva beviltiškai sensta – jei socialinių recipientų ir donorų santykis keičiasi pastarųjų nenaudai, todėl nebėra tiek dirbančių, kurie galėtų išlaikyti visus pensininkus? Į šį klausimą Seimas atsakė labai trivialiai: nuo 2026 m. šalies vyrai ir moterysį senatvės pensiją galės pretenduoti tik sulaukę 65 metų. "Žmogus pats galvos, kada jam išeiti į pensiją... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2011 Birželio 08

Neskaidriu „Alitos“ privatizavimu kaltintas Milašauskas – išteisintas

  Buvęs Valstybės turto fondo (VTF) vadovas Povilas Milašauskas, kaltintas piktnaudžiavus tarnyba ir padarius valstybei žalos privatizuojant didžiausią šalyje alkoholio gamybos bendrovę „Alita“, visiškai išteisintas, antradienį paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Teismas atmetė Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus kasacinį skundą. „Nagrinėjamoje byloje atskleisdamas P. Milašausko kaltės turinį pirmosios instancijos teismas nurodė, kad, „būdamas valstybės tarnautoju, užimdamas aukštas ir atsakingas pareigas, siekiant, kad valstybės turtas būtų privatizuojamas skaidriai ir sąžiningai, neįsigilinęs ir visapusiškai neįvertinęs... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Birželio 07

Grybauskaitė: asmeniškai kovosiu su kiekvienu korupcijos atveju

Prezidentė iš Seimo tribūnos sakė, kad tai nėra vien tik konstitucinė pareiga, bet ir „proga atitrūkti nuo skandalų ir pasikalbėti“. Ji pabrėžė, kad per metus nuo praėjusio metinio pranešimo ji 12 kartų grąžino įstatymus Seimui svarstyti atgal ir 11 kartų veto nebuvo atmestas. Ji tikisi, kad ir grąžintos persvarstyti Miškų įstatymo pataisos taip pat bus priimtos, atsižvelgiant į pastabas. Prezidentės teigimu, trečią Nepriklausomybės dešimtmetį pradėjusi Lietuva yra teisingame kelyje ir jau subrendusi... PLAČIAU »
Puslapiai: First 241 242 243 244 245 Last