lt en

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 02

Akcijos- ,,Piliečiai prieš policinę valstybę”ir ,,Už energetinę nepriklausomybę”

Gegužes 30 dieną Vilniuje vyko akcija ,,Piliečiai prieš policinę valstybe”, šią akciją organizavo judėjimas ,,Drąsiaus kelias” ir judėjimas ,,Vytis”. Šios pilietinės akcijos tikslas-atkreipti dėmesį į Lietuvoje stringantį rezonansinių bylų tyrimą, į pastaruoju metu paplitusį grėsmingą reiškinį-bylų falsifikavimą, į būtinybę vykdyti esmines teisėsaugos reformas-Prisiekusiųjų teismo įvedimą, tautos renkamo generalinio prokuroro insitucijos įvedimą, bausmių už korupcinius nusikaltimus, prekybą narkotikais, pedofilijos  griežtinimą, į paplitusius žmogaus teisių pažeidimus, ypač telefoninių pokalbių pasiklausymą bei kitokius.... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Nutraukęs ikiteisminį tyrimą dėl D.Kedžio mirties aplinkybių, prokuroras A.Mažeika atsistatydino iš prokurorų

"Taip, tiesa, vakar su A.Mažeika atsisveikinome“, - faktą, kad Generalinės prokuratūros ONKT departamento prokuroras A.Mažeika nuo vakar nebedirba prokuroru, „Karštam komentarui“ patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Budėnienė. Pasak jos, A.Mažeika prokuratūrą paliko dėl asmeninių priežasčių. Tačiau A.Mažeikos atsistatydinimas iš prokurorų sutapo su penktadienį, gegužės 27 d., nutrauktu ikiteisminiu tyrimu Drąsiaus Kedžio mirties byloje. D.Kedžio mirties aplinkybes tyręs A.Mažeika nustatė, kad D.Kedžio mirtis – savaiminė, kad prie D.Kedžio mirties niekas esą neprisidėjo,... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Arvydas Akstinavičius. Kur veda Garliavos takelis

  Bernardinai.lt Apie pilietinę visuomenę tiek daug kalbėta ir rašyta, kad, atrodo, Lietuva tikrai turėtų turėti brandžią pilietinę visuomenę. Deja, kalbos sau, o realybė sau. Kodėl taip yra? Viena priežasčių pastaruoju metu, atrodo, prasiskleidė. Ir ją praskleidė Garliavos įvykiai. Tereikėjo žmonėms patiems parodyti iniciatyvą, susiburti ir jų adresu pasipylė kaltinimai, pagieža, neapykanta. Pasirodo, kad visuomenės aktyvumas, pilietiškumas kai kam nėra laukiamas ir pageidaujamas dalykas. Gauja, banda ir panašiai išvadintas žmonių susibūrimas rodo, jog... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Berniukus prievartavęs pedofilas laimėjo prieš Lietuvą

Negirdėtas skandalas – už berniukų išprievartavimą kalinčiam pedofilui šiauliečiui Leonui Žukui (37 m.) teismas įpareigojo iš biudžeto atlyginti už teisėsaugininkų neprofesionalumą ir sukeltas kančias. O tuo metu visas būrys vaikų, kuriuos, kaip įtarta, išprievartavo šis pedofilas, negaus nė cento ir net nėra pripažinti nukentėjusiaisiais. Dabar vadinamojoje pareigūnų kolonijoje tūnantis L. Žukas laukia nesulaukia, kada bus įvykdytas Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo pripažinta, kad L. Žukas prieš 5 metus nepagrįstai... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Gegužės 29

Virtualiu pasauliu mėgaujasi iškrypėliai

Daugelis pasakytų, kad socialiniai tinklalapiai - geriausias būdas susirasti draugų ir bendrauti. Tačiau virtuali erdvė kelia milžinišką pavojų. Tuo, beje, jau galėjo įsitikinti ir lietuviai. "Facebooko" gniaužtuose Šių metų žiemą Lietuvą sukrėtė tragedija, kai per socialinį tinklalapį "Facebook" su 14 metų vilniečiu susipažinusi 13 metų alytiškė Jurgita buvo žiauriai nužudyta Nemenčinės miškuose. Apie kraupią istoriją tuomet rašė ne vienas pasaulio dienraštis ir naujienų agentūra. Ypač pasaulio žiniasklaida akcentavo tai, kad Lietuva patenka tarp... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Gegužės 28

Prokuratūra: Drąsiaus Kedžio mirtis yra nelaimingas atsitikimas

Penktadienį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokuroras Aidas Mažeika nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Drąsiaus Kedžio mirties priežasties nustatymo.   „D.Kedžio mirtis yra nelaimingas atsitikimas“, – teigia ekspertai, specialistai, tyrėjai ir prokurorai. 2011 m. balandžio 29 d. Generalinė prokuratūra gavo Švedijos nacionalinės teismo medicinos tarnybos (Rättsmedicinalverket) išvadą dėl D.Kedžio mirties. Joje teigiama, kad D.Kedys mirė nuo skrandžio turinio įkvėpimo, dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu ir vaistais. Lietuvos specialistų – Valstybinės teismo medicinos tarnybos... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Gegužės 26

Akademikas Antanas Kudzys: „Kiekvieną dieną laukiau, kad su Kęstučiu Čilinsku atsitiks kažkas ypatingai negero!..”

Kaip buvo skelbta žiniasklaidoje, prieš kelias savaites advokato Kęstučio Čilinsko artimieji labai nustebo atsitiktinai prie jo lašelinės aptikę tuščią stipraus neuroleptiko haloperidolio buteliuką. Vilniaus Santariškių ligoninės darbuotojams beliko patvirtinti faktą, jog pacientui kasdien leidžiamas šis preparatas - nors gydymo lape jis ir nebuvo įrašytas?!.. Su šeimos nariais gydytojai pradėjo kalbėtis tik įsikišus žinomiems visuomenės veikėjams ir kai kuriems Seimo nariams, tačiau artimieji teigia taip ir neišgirdę įtikinamų psichiatro paaiškinimų -... PLAČIAU »
Puslapiai: First 261 262 263 264