lt en

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Dirbti ir mokytis visą gyvenimą

Vėlinamas pensinis amžius yra Lietuvos politikų atsakas į vieną didžiausių iššūkių – griūvančią socialinės rūpybos sistemą. Ką daryti, jei Lietuva beviltiškai sensta – jei socialinių recipientų ir donorų santykis keičiasi pastarųjų nenaudai, todėl nebėra tiek dirbančių, kurie galėtų išlaikyti visus pensininkus? Į šį klausimą Seimas atsakė labai trivialiai: nuo 2026 m. šalies vyrai ir moterysį senatvės pensiją galės pretenduoti tik sulaukę 65 metų. "Žmogus pats galvos, kada jam išeiti į pensiją... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2011 Birželio 08

Neskaidriu „Alitos“ privatizavimu kaltintas Milašauskas – išteisintas

  Buvęs Valstybės turto fondo (VTF) vadovas Povilas Milašauskas, kaltintas piktnaudžiavus tarnyba ir padarius valstybei žalos privatizuojant didžiausią šalyje alkoholio gamybos bendrovę „Alita“, visiškai išteisintas, antradienį paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Teismas atmetė Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus kasacinį skundą. „Nagrinėjamoje byloje atskleisdamas P. Milašausko kaltės turinį pirmosios instancijos teismas nurodė, kad, „būdamas valstybės tarnautoju, užimdamas aukštas ir atsakingas pareigas, siekiant, kad valstybės turtas būtų privatizuojamas skaidriai ir sąžiningai, neįsigilinęs ir visapusiškai neįvertinęs... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Birželio 07

Grybauskaitė: asmeniškai kovosiu su kiekvienu korupcijos atveju

Prezidentė iš Seimo tribūnos sakė, kad tai nėra vien tik konstitucinė pareiga, bet ir „proga atitrūkti nuo skandalų ir pasikalbėti“. Ji pabrėžė, kad per metus nuo praėjusio metinio pranešimo ji 12 kartų grąžino įstatymus Seimui svarstyti atgal ir 11 kartų veto nebuvo atmestas. Ji tikisi, kad ir grąžintos persvarstyti Miškų įstatymo pataisos taip pat bus priimtos, atsižvelgiant į pastabas. Prezidentės teigimu, trečią Nepriklausomybės dešimtmetį pradėjusi Lietuva yra teisingame kelyje ir jau subrendusi... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Birželio 06

Lietuviška žodžio laisvė – korupcijos narve, arba už ramybę reikia susimokėti

  Kas sieja Meksiką, Filipinus, Bulgariją ir Lietuvą? Šios šalys pasaulyje garsėja labiausiai korumpuota žiniasklaida. Tai savaitgalį paskelbė didžiausias ir įtakingiausias Norvegijos dienraštis „Aftenposten“, didesniu nei 250 tūkst. tiražu leidžiamas nuo 1860 metų. Rašinys „Parsidavusi žurnalistika“ daugiausiai remiasi skaičiais ir faktais, kuriuos surinko ir apibendrino JAV ambasados Vilniuje darbuotojai, kai kuriais kitais dokumentais. Ataskaita Nr.000648 buvo įslaptinta iki 2017 metų ir pateikta JAV Valstybės departamentui, bet vėliau kartu su tūkstančiais kitų dokumentų... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Birželio 06

Dėl totalaus piliečių sekimo.Politinės intrigos.

Prieš keletą savaičių netikėtai kilo skandalas dėl Europos Komisijos paskelbtos ataskaitos apie gyventojų sekimą Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Pagal ataskaitą Lietuvoje 2008 metais užfiksuota 85,3 tūkstančio prašymų pateikti saugomus telefonų pokalbių ir su internetiniu bandravimu susijusius dokumentus. Europos Sąjungos valstybėse senbuvėse šis skaičius keletą kartų mažesnis. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas spaudos konferencijoje bei radijo ir televizijų laidose bandė... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 02

Kur pradingo 6,5 tūkst. Lietuvos vaikų?

  Nevyriausybinių organizacijų, Dingusiųjų žmonių šeimos paramos centro (DŽŠPC) atstovai tikina, jog aukščiausioji Lietuvos valdžia dažnai deklaruoja, kad vaikai yra tautos ateitis, bet jų likimui yra visiškai abejinga. Statistika rodo, kad šiuo metu Lietuvoje nerandami ar dingusiais laikomi 6 465 vaikai. Tačiau Seimo atstovai tam neskiria ypatingo dėmesio ir mano, kad minėtas skaičius vaikų gali būti tiesiog išvykę į užsienį. Anot DŽŠPC garbės pirmininkės Onos Gustienės, viena esminių, su dingusiųjų vaikų statistikos... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 02

Švietimo sistemos vingiai

Pastaruoju metu daug iečių laužoma dėl švietimo sistemos. Ši reforma įgijo labai prieštaringas kryptis. Žvelgiant į nepriklausomos valstybės atkūrimo pradžią, pirmasis švietimo ministras Darius Kuolys ir kartu su juo dirbusi reformatorių grupė įvykdė nemažai teigiamų darbų. Vėliau didelį indėlį, vykdant švietimo reformą, įvykdė švietimo ministras Z.Zinkevičius ir kai kurie kiti švietimo ministrai. Bet šiuo metu vykdoma reforma visai kitokia. Dabartinis švietimo ministras G.Steponavičius bravūriškai džiaugiasi tariamai sėkminga švietimo sistemos reforma. Tačiau... PLAČIAU »
Puslapiai: First 260 261 262 263 264