lt en

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Arvydas Akstinavičius. Kur veda Garliavos takelis

  Bernardinai.lt Apie pilietinę visuomenę tiek daug kalbėta ir rašyta, kad, atrodo, Lietuva tikrai turėtų turėti brandžią pilietinę visuomenę. Deja, kalbos sau, o realybė sau. Kodėl taip yra? Viena priežasčių pastaruoju metu, atrodo, prasiskleidė. Ir ją praskleidė Garliavos įvykiai. Tereikėjo žmonėms patiems parodyti iniciatyvą, susiburti ir jų adresu pasipylė kaltinimai, pagieža, neapykanta. Pasirodo, kad visuomenės aktyvumas, pilietiškumas kai kam nėra laukiamas ir pageidaujamas dalykas. Gauja, banda ir panašiai išvadintas žmonių susibūrimas rodo, jog... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Berniukus prievartavęs pedofilas laimėjo prieš Lietuvą

Negirdėtas skandalas – už berniukų išprievartavimą kalinčiam pedofilui šiauliečiui Leonui Žukui (37 m.) teismas įpareigojo iš biudžeto atlyginti už teisėsaugininkų neprofesionalumą ir sukeltas kančias. O tuo metu visas būrys vaikų, kuriuos, kaip įtarta, išprievartavo šis pedofilas, negaus nė cento ir net nėra pripažinti nukentėjusiaisiais. Dabar vadinamojoje pareigūnų kolonijoje tūnantis L. Žukas laukia nesulaukia, kada bus įvykdytas Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo pripažinta, kad L. Žukas prieš 5 metus nepagrįstai... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Gegužės 29

Virtualiu pasauliu mėgaujasi iškrypėliai

Daugelis pasakytų, kad socialiniai tinklalapiai - geriausias būdas susirasti draugų ir bendrauti. Tačiau virtuali erdvė kelia milžinišką pavojų. Tuo, beje, jau galėjo įsitikinti ir lietuviai. "Facebooko" gniaužtuose Šių metų žiemą Lietuvą sukrėtė tragedija, kai per socialinį tinklalapį "Facebook" su 14 metų vilniečiu susipažinusi 13 metų alytiškė Jurgita buvo žiauriai nužudyta Nemenčinės miškuose. Apie kraupią istoriją tuomet rašė ne vienas pasaulio dienraštis ir naujienų agentūra. Ypač pasaulio žiniasklaida akcentavo tai, kad Lietuva patenka tarp... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Gegužės 28

Prokuratūra: Drąsiaus Kedžio mirtis yra nelaimingas atsitikimas

Penktadienį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokuroras Aidas Mažeika nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Drąsiaus Kedžio mirties priežasties nustatymo.   „D.Kedžio mirtis yra nelaimingas atsitikimas“, – teigia ekspertai, specialistai, tyrėjai ir prokurorai. 2011 m. balandžio 29 d. Generalinė prokuratūra gavo Švedijos nacionalinės teismo medicinos tarnybos (Rättsmedicinalverket) išvadą dėl D.Kedžio mirties. Joje teigiama, kad D.Kedys mirė nuo skrandžio turinio įkvėpimo, dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu ir vaistais. Lietuvos specialistų – Valstybinės teismo medicinos tarnybos... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Gegužės 26

Akademikas Antanas Kudzys: „Kiekvieną dieną laukiau, kad su Kęstučiu Čilinsku atsitiks kažkas ypatingai negero!..”

Kaip buvo skelbta žiniasklaidoje, prieš kelias savaites advokato Kęstučio Čilinsko artimieji labai nustebo atsitiktinai prie jo lašelinės aptikę tuščią stipraus neuroleptiko haloperidolio buteliuką. Vilniaus Santariškių ligoninės darbuotojams beliko patvirtinti faktą, jog pacientui kasdien leidžiamas šis preparatas - nors gydymo lape jis ir nebuvo įrašytas?!.. Su šeimos nariais gydytojai pradėjo kalbėtis tik įsikišus žinomiems visuomenės veikėjams ir kai kuriems Seimo nariams, tačiau artimieji teigia taip ir neišgirdę įtikinamų psichiatro paaiškinimų -... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Gegužės 26

Finansinės kilpos

Gegužės 25 dieną Utenoje prasidėjo 2010 metų pavasarį nužudyto kovotojo su pedofilija D.Kedžio mamos Laimos Kedienės teismo procesas. Ji teisiama dėl tariamo teisėjų įžeidimo, nors jos pasakyta kritika teisėjų atžvilgiu buvo be pavardžių, tai nėra įžeidimas, o tik pareikšta nuomonė. O gegužės 24 dieną į ligoninės reanimaciją pateko Vilniaus meras A.Zuokas. Teigiama, kad jis buvo apnuodytas, jo būklė sunki. Kol kas žinoma mažai šio senscacingo įvykio detalių, aišku tik tiek,... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Gegužės 26

Netekome žymaus teisininko, žmogaus teisių gynėjo Kęstučio Čilinsko

  Gegužės 20 dienos vakare Vilniuje mirė žymus teisininkas, žmogaus teisių gynėjas Kęstutis Čilinskas. Jis pasižymėjo kaip žymus advokatas, pastaraisiais metais dirbęs įvairiose rezonansinėse bylose-K.Čilinskas gynė V.Uspaskicho ir jo parankinių persekiojamos ,,Krekenavos agrofirmos“ darbuotojos D.Budrevičienės interesus, atstovavo 2006 metais Baltarusijoje nužudyto pulkininko Vytauto Pociūno našlės L.Pociūnienės interesams, gynė ir mafijos persekiojamų Kalvarijos kriminalistų interesus. 2007 metais K.Čilinskas buvo išrinktas ir į Seimą, o 2008 metais atsisakė dalyvauti Seimo rinkimuose, nes teigė,... PLAČIAU »
Puslapiai: First 255 256 257 258