lt en

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 23

Filosofas prof. Antanas ANDRIJAUSKAS: „Totalinis konformizmas, vergiškumas – štai kur pati didžiausia mūsų Tautos problema!..“

Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, trėmimo į Sibirą septyniasdešimtmetį, valdantieji, vengiantys atsakomybės už sukeltą sisteminę krizę valstybėje, kurios pasekmė – šimtatūkstantinė darbingų, išsilavinusių žmonių emigracija, makiaveliškai prakalbo apie meilę savo kraštui ir stebėjosi: kodėl užuot stoję kovoti dėl teisingumo, lietuviai bėga iš Lietuvos?.. „Apmąstant šią dieną tenka prisiminti vieną pamatinį jausmą - labai gilios meilės savo kraštui jausmą, kurį ištremtieji per visą kančios laikotarpį demonstravo kaip absoliučiai nekintamą vertybę... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2011 Birželio 22

Didelio sekso su mažomis mergaitėmis galiūnas

Kaimo pedofilas, ilgai tvirkinęs vienos sugyventinės dukreles, atlikęs simbolinę bausmę, nusitaikė į kitos sugyventinės mergaites. „Žemaitijos mergaičių siaubu“ pramintas 43 metų Adolfas Šalavėjus taip bijo viešumo ir fotografų, kad net klausydamasis teisme jam skelbiamo nuosprendžio už dviejų mergaičių išžaginimą stovėjo veidą užsidengęs sąsiuviniu, papuoštu seksualiai simbolišku ornamentu „69“. Išgirdęs, kad yra nuteisiamas kalėti 11 metų ir 6 mėnesius, A. Šalavėjus baisiai įširdo. „Tai kodėl esu nuteistas ne sušaudyti? Reikėjo man skirti... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Birželio 21

Knyga apie 1941 metų birželio sukilimą

2010 metais išleista Juozo Jankausko knyga „1941m. birželio sukilimas Lietuvoje“ yra itin išsamus leidinys, kuriame rašoma 1941 birželio sukilimą, kuris buvo netikėtas sovietinei valdžiai ir į Lietuvą įsiveržusiems nacistų daliniams. Šioje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro išleistoje knygoje išsamiai pristatomas 1941 metų birželio sukilimą surengusios pogrindinės patriotinės organizacijos-Lietuvos Aktyvistų fronto įsikūrimas ir veiklos istorija, nuodugniai aprašomas šio sukilimo organizavimas ir jo eiga. J.Jankausko knyga įdomi tuo, kad joje... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Birželio 21

Minime 1941 metų birželio sukilimo metines

Šį birželį minime 1941metų birželio sukilimo metines-prieš 70 metų įvykęs sukilimas akivaizdžiai parodė, kad daug Lietuvos piliečių yra nusiteikę priešintis raudoniesiems okupantams ir su ginklu rankose kovoti už savo krašto laisvę. Šį sukilimą rengė Lietuvos Aktyvistų frontas(LAF)-pogrindinė patriotinė organizacija. Ši organizacijos padaliniai veikė įvairiose krašto vietose, o pagrindinis centrai buvo Kaune ir Vilniuje. Jau nuo 1940 metų balandžio pabaigos buvo tikimasi, kad prasidės karas tarp SSSR ir Vokietijos, o birželio... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Birželio 19

Vytautas Landsbergis: "Tikras bendras reikalas, kuris vienintelis gali padėti, būtų perversmas lietuvių sieloje"

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Politikos komiteto pirmininko, Europos Parlamento nario prof. Vytauto Landsbergio kalba TS-LKD XVII suvažiavime. Sveiki, sesės ir broliai,tikriausiai sugriausiu darbotvarkę, jeigu netilpsiu į laiką. Bet aš turbūt sugriausiu ir kitu požiūriu, nes neskaitysiu čia jokio pranešimo. Ataskaitą, jeigu bus noro išgirsti apie Politikos komiteto darbą, pateiksiu vėliau. Aš noriu pasinaudoti šia tribūna, o ypač mane padrąsino mūsų suvažiavimo pradžia - tai, ką girdėjom, dainos, idėjos ir taip... PLAČIAU »

Penktadienis, 2011 Birželio 17

Pavogęs vištą – sės. O milijoną..?

  Praėjusią savaitę per savo metinį pranešimą prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė, kad net ir gerbdama nekaltumo prezumpciją privalo teigti, jog laisvėje kyšininkų yra daugiau nei už grotų. Kokios aplinkybės lemia tokią situaciją? Ar Lietuvoje galiojantis Baudžiamasis kodeksas (BK) ir jį taikantys teismai nėra pernelyg gailestingi įtakingiems pareigūnams, nutvertiems su kyšiais? Apie tai prie „Lietuvos žinių“ apskritojo stalo redakcijos biure Nepriklausomybės aikštėje susirinko pakalbėti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doc.... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 16

A.Juozaitis: Kodėl lietuviai - ne japonai?

Gyventojų surašymasVisuotinis gyventojų surašymas, kurio duomenis sužinosime tik metų pabaigoje (ir dar ne visus - juk baisi paslaptis!) jau šiandien smūgiuoja į paširdžius: nebėra mūsų 3 milijonų. Kita baltų šaka - latviai, mūsų broliai ir sesutės, - jau tiek susitraukė, kad jų nebėra nė 1,5 milijono. Štai tokios tokelės.O ko mes tikėjomės - kad būtų? Kai vyksta totalinis karas - tėvynainių išvijimo iš Tėvynės karas? Jis paskelbtas nebyliai ir yra... PLAČIAU »
Puslapiai: First 245 246 247 248 249 Last