lt en

Antradienis, 2011 Rugpjūčio 30

Pasaulinės krizės kreivės

Pastaruoju metu daugelio pasaulio šalių žiniasklaidos priemonėse ir politikų, ekonomistų bei žurnalistų tarpe daug svarstoma apie galimą antrąją pasaulinės finansų krizės bangą. Pirmoji krizės banga per pasaulį pradėjo plisti 2007-2008 metų sandūroje, o nuo 2008 vidurio jos poveikį jau patyrė daug pasaulio valstybių. Krizė faktiškai prasidėjo nuo 2007 metais įsisiūbavusios ipotekų krizės bei didžiulių ir rizikingų finansinių spekuliacijų didžiosiose pasaulio finansų biržose. Šiuo metu krizės poveikis kai kuriose šalyse jau... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Rugpjūčio 30

Skydas ir kalavijas

Lietuvoje toliau tęsiasi valdininkų ir valstybės valdomų įmonių vadovų algų kėlimo vajus-štai ,,Lietuvos geležinkeliu” vadovų atlyginimai pakilo nuo 2,8 iki 3,6 tūkstančio litų. Beje, šią vasarą Lietuvos geležinkelių valdžia išsidalijo ir 37 tūkstančius litų premijų. Vadovaujančių darbuotojų atlyginimai vėl kyla ir ,,Lietuvos pašte” bei kitose valstybės valdomose įmonėse. O Vyriausybės kanclerio pavaduotojo G.Kazakevičiaus poelgis, kai jis savaitei laiko buvo išvykęs į Naująją Zelandiją už valdiškus pinigus(ši kelionė kainavo virš 40... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Rugpjūčio 21

Giedrius Grabauskas: „Garliavos įvykiai ir „DRĄSOS KELIO“ partijos įkūrimas - pirmoji vinis į Lietuvoje įsigalėjusios kruvinos kleptokratijos karstą!..“

Kol daug plepantys, bet mažai darantys visuomenės veikėjai kuria „valstybės atkūrimo institutus“, „stoškiškai“ - ilgai ir nuobodžiai filosofuoja oligarchinėje žiniasklaidoje apie taisytinas šalies ydas, vienas aktyvesnių „Drąsos kelio“ iniciatyvinės grupės narių - visuomeninio judėjimo „Vytis“ koordinatorius, laikraščio „XXI amžius“ žurnalistas Giedrius GRABAUSKAS šventai tiki: „Besikurianti „DRĄSOS kelio“ partija turi visas galimybes tapti rimta opozicine jėga Lietuvoje. Ją kuria ne oligarchai, ne šešėlinės grupuotės, ji nėra stambiųjų klaninių partijų satelitas, „Drąsos... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2011 Rugpjūčio 17

Vykdytos kratos Dzūkijos JDJ vadovės A.Šeperienės namuose

Pastaruoju metu oficialiuose renginiuose dažnai teigiama, kad neva Lietuvoje egzistuoja teisinė valstybė ir problemos nedidelės-egzistuoja tik menkos demokratijos spragos. Tačiau tikroji padėtis kitokia-Lietuvoje klesti korupcija ir įtakingų klanų vykdomas sąžiningų teisėsaugos pareigūnų bei visuomenės veikėjų persekiojimas. Tai įrodo rugpjūčio 11 dieną prieš visuomeninėje veikloje aktyviai dalyvaujančią Dzūkijos Jungtinio demokratinio judėjimo(JDJ) vadovę Almą Šėperienę įvykdytas išpuolis-į jos namus Alytuje įsiveržė keli policijos pareigūnai, kurie čia vykdė kratą, ilgai  naršė po jos... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2011 Rugpjūčio 17

Nauji politikos vėjai

Pastarojo meto aktualijos-pirmiausia skandalas dėl slaptų duomenų perdavimo Baltarusijai ir dar vienas skandalas dėl brangiai kainavusios įtakingų valstybės pareigūnų komandiruotės į Naująją Zelandiją akivaizdžiai parodo, kad visos kalbos apie neva egzistuojančią teisinę valstybę yra niekinės. Deja, Lietuvoje egzistuoja tik butaforinė valstybė, kurioje klesti korumpuoti klanai. Tokiems klanams jokios teisinės valstybės nereikia, jiems reikia betvarkės, nes tik tol, kol egzistuoja betvarkė ir teisinis nihilizmas bei klesti korupcija, klanai turi visas galimybės... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Rugpjūčio 15

Norvegiją sukrėtė kruvini teroro aktai

Liepos 22 dieną Norvegijoje įvykdyti du stambūs teroro aktai-šalies sostinėje Osle įvyko galingas sprogimas, kurio metu žuvo 8 žmonės, o po kelių valandų Utiojos saloje vykusioje Leiboristų partijos jaunimo sekcijos sąskrydyje nušauti 69 žmonės. Tad teroro aktų aukomis tapo 77 žmonės. Šiuos išpuolius organizavo ir įvykdė 32 metų Andersas Breivikas-fašistinių pažiūrų Norvegijos pilietis. A.Breivikas ilgai rengėsi šiems teroro aktams, kaupė sprogmenis, įvairius ginklus ir šaudmenis. Įvykdęs sprogimą Oslo centre, A.Breivikas... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Rugpjūčio 15

Anglijoje-masinių neramumų banga

  Angliją sukrete masiniai neramumai, jie prasidejo Londone rugpjūčio 6 dieną. Dingstimi neramumų pradžiai buvo dar rugpjūčio 5 dienos įvykis-kai Londono šiaurėje esančiame Totenhemo rajone  buvo nušautas juodaodis narkotikų prekeivis Markas Daganas. Šis 29 metų vyriškis bėgo nuo policijos, įlindo į gatvėje stovintį taksi automobilį ir išsitraukė ginklą. Tada policijos pareigūnas šovė į M.Daganą, ir šis šūvis buvo mirtinas. Kitą dieną Totenhemo rajone agresyviai nusiteikusių jaunuolių minios pradėjo daužyti ir deginti... PLAČIAU »
Puslapiai: First 243 244 245 246 247 Last