lt en

Trečiadienis, 2012 Sausio 11

Valdas Vasiliauskas. Pasipreišinimas

Viduramžius man pirmiausia primena teisėjos N.Venckienės medžioklė - nedaug trūksta, kad mūsų teisės elitas viduryje miesto sukrautų laužą. Neabejoju, kad pirmas jį uždegtų "TV teismo pirmininkas". Žiūrėdamas į "TV teismo pirmininką" negaliu atsistebėti: iš kur toks aplombas, įprotis į visus žvelgti nuo kalno, juk mokslo darbų kraitis toks elgetiškas - Maskvoje 1988 metais apginta disertacija šiuolaikiniam žmogui vargiai įkandamu pavadinimu "Teisėdaros proceso demokratizavimas kaip tarybinės liaudies socialistinės savivaldos tobulinimo veiksnys"?... PLAČIAU »

Antradienis, 2012 Sausio 10

Pilietinis pasipriešinimas

Sakykime, kad ir teismų sprendimų vykdymo sfera, kaip kad „Akistatos“ žurnalistai išsiaiškino ir per TV ekraną visai Lietuvos visuomenei pranešė, - šiandien anstolių yra neįvykdyti 17 000 teismo sprendimų!!! Ir nei dėl vieno iš jų nelenda į ekraną nei Žiobienė, nei Nekrošius, nei Šimašius su pasiaiškinimais dėl būtinumo juos skubiai įvykdyti? Čia, pasirodo, nėra visuomeninio intereso (nors tai toks milijoninis - milijardinis šešėlis, kad ojojoj!), nėra pažeistos nei pilietinės teisės,... PLAČIAU »

Antradienis, 2012 Sausio 10

K.Stalioraitis. Ir prezidentė, ir Seimo nariai turi teisę viešai komentuoti teisėjų sprendimus

Trumpa išvada tokia. Kadangi jokia bausmė už „kišimąsi“, „spaudimą“ arba „kitokį neteisėtą poveikį“ nenumatyta, tai ir kalbėti nėra apie ką. O tokiu atveju galioja šio DELFI straipsnio pavadinimas, kaip galioja ir Konstitucijos 25 straipsnis: „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti...“. Tol kol įstatymų leidėjas, bet ne Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ar LRTA, pats galutinai įstatymu neapibrėš tos ribos, ties kuria baigiasi žodžio laisvė ir prasideda „kišimasis“, „spaudimas“,... PLAČIAU »

Antradienis, 2012 Sausio 10

LIETUVOS TEISĖSAUGA IR ŽURNALISTAI ŠMEIŽIKO ĮKAITAI

M. Žalimas šiose laidose savo „ išpažintį „ pradėjo praėjus dviems metams nuo Kauno tragedijos- Aukščiausiojo teismo ruošiamo priimti sprendimo byloje dėl mergaitės seksualinio prievartavimo bei būsimo Kėdainių apylinkės teismo teisėjo Kondratjevo sprendimo mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo byloje išvakarėse.          Esu įsitikinęs, kad M. Žalimo pasirodymas laidose nebuvo atsitiktinis—jis buvo nusikaltėlių įtakojamų , galimai Generalinės prokuratūros ar VSD atskirų pareigūnų atsiųstas būtent tikslu galutinai susidoroti su N. Venckiene bei įtakoti norimų... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2012 Sausio 08

"...Nes vaikas nemeluoja"

Pastaruoju metu, o ypač šiomis dienomis mus be galo jaudina ir kelia nerimą mažo vaiko drama. Pavadinkime tą vaiką Mergaite didžiąja raide, nes ji tapo lakmuso popierėliu ne tik visai Lietuvos teisėsaugai, bet ir visuomenei. Neabejingai visuomenei, kuriai rūpi pilietinis pasipriešinimas amoraliai teisei ir Mergaitės likimas. Ir dar vienas argumentas tiems, kurie kurti ir akli: ar ne per daug anapilin išėjusių šioje istorijoje? Kodėl savo karjera, savo visos šeimos ramiu... PLAČIAU »

Penktadienis, 2012 Sausio 06

Skundas Europos žmogaus teisių teismui

    Neringa Venckienė išsiuntė skundą Europos žmogaus teisių teismui dėl Panevėžio apygardos teismo teisėjo Romualdo Januškos 2011 m. gruodžio 23 d., 2011 m. gruodžio 28 d. ir 2012 m. sausio 3 d. nutarčių, kurios yra galutinės ir neskundžiamos.    Buvo pažeisti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnis - Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą, 13 straipsnis - Teisė į veiksmingą teisinės gynybos priemonę.    Panevėžio apygardos teismas atsisakė priimti... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2012 Sausio 05

Gintaras Aleknonis: „Melą pamilęs, tiesą užmiršti“

Kelias nuo tiesos iki teisingumo gali būti neapsakomai ilgas, ir visuomenės brandą rodo, kiek teisingumą sugebame priartinti prie tiesos. Per dvidešimt metų, atrodo, supratome tik vieną – leidžiantis į tokią kelionę reikia drąsos, išminties ir atkaklumo. Sunku atsistebėti, kad besibaigiant metams prezidentės Dalios Grybauskaitės viešai pasakyti žodžiai „mergaitės interesai yra svarbiausia“ staiga tapo pilietinės drąsos simboliu. Pamiršę Konstitucijoje įtvirtintą minties, tikėjimo ir sąžinės laisvę, teisės profesoriai prabilo apie kišimąsi į... PLAČIAU »
Puslapiai: First 242 243 244 245 246 Last