lt en

Antradienis, 2011 Birželio 14

K.Blaževičiaus knyga skleidžia patriotines idėjas

Pastaruoju metu skaitytojų, ypač istorija ir lietuvių bei kitų carinės imperijos, o po to sovietinės imperijos pavergtų tautų kova už laisvę besidominčių žmonių dėmesį patraukia 2010 metais VDU leidyklos išleista rašytojo, publicisto, aktyvaus visuomenės veikėjo Kazio Blaževičiaus knyga ,,Laisvė kainos neturi”. Šioje knygoje pateikiama daug įvairios informacijos apie carinės Rusijos valdomos Lietuvos inteligentus, kurie kovojo už lietuviškos kalbos išsaugojimą, už mūsų krašto laisvę, pasižymėjo kaip iškilūs teisininkai, gydytojai, inžinieriai publicistai,... PLAČIAU »

Antradienis, 2011 Birželio 14

Rimas Armaitis: "Saugokimės abejingųjų ir abejojančių draugais, priešais ir savimi - jų dėka žemėje vykdomi baisiausi dalykai ir niekšybės!.."

        Išskirtiniame interviu "Laisvam laikraščiui" Policijos darbuotojų profesinės sąjungos veteranas, Nepartinio demokratinio judėjimo valdybos narys, internetinio portalo www.demokratija.eu administratorius Rimas ARMAITIS teigia: "Nenoriu nieko dievinti ar prisidėti prie naujų "tautos gelbėtojų" dievinimo. Bandžiau užakcentuoti kitus, manau, žymiai svarbesnius dalykus. Besidomintiems, kas yra kas, galėčiau pasakyti: aš esu senas visuomenininkas, mano darbo stažas virš 18 metų. Kai dar nebuvo profesinių sąjungų, bent jau veikiančių VRM, 1993 metais mes įkūrėme "Lietuvos bombų technikų... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Birželio 13

Pedofilo vardas – ir įsimylėjėliui

Turbūt nėra savaitės, kad Lietuvos teismuose nebūtų paskelbta naujo pedofilo pavardė. Ją viešinti žiniasklaidoje dažniausiai negalima, nes pedofilas – artimas aukai žmogus. Tai žino ir patys iškrypėliai, galbūt todėl nestabdantys savo liguistos aistros. Tvirkino giminaitis Mažąją Linutę (9 m.; vardas pakeistas), vieno Kauno apskrities miesto gyventoją, iškrypėlis jos netikras dėdė Vytautas B. (36 m.) nusižiūrėjo prieš trejus metus, kai tuomet šešiametė mergaitė su motina atsikraustė gyventi pas motinos vyrą, o kartu čia... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2011 Birželio 13

Rudzkis: šiemet iš Lietuvos išvažiuos dar 70 tūkst. gyventojų

Geresnius nei tikėtasi ekonomikos augimo rezultatus šiemet lems ne tik augančios Lietuvos eksporto rinkos, gamybos plėtra geriau išnaudojant pajėgumus, sparčiau panaudojant ES paramą, bet ir pamažu stiprėjantis vidaus vartojimas, mano „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis. Jis prognozuoja, kad šiemet Lietuvos BVP padidės 6 proc., kai, pavyzdžiui, Europos Komisija prognozuoja tik 5 proc. augimą. „Lietuvos eksporto augimas nėra kuo nors ypatingas. Po pasaulinės krizės pernai sparčiai ėmė vystytis tarptautinė prekyba, eksporto... PLAČIAU »

Sekmadienis, 2011 Birželio 12

Ši vasara Latvijai bus lemtinga

Jau aiški data, kada Latvijos piliečiai balsuos dėl Seimo paleidimo-referendumas šiuo svarbiu klausimu vyks liepos 23 dieną. O birželio 2 dieną Seime vyko šalies prezidento rinkimai-naujuoju Latvijos prezidentu išrinktas sovietmečio laikų nomenklatūros veikėjas, bankininkas Andris Berzinis. Jis rinkimuose kelių balsų persvara nugalėjo iki šiol šaliai vadovavusį Valdį Zatlerą. Didelė dalis Latvijos visuomenės palaiko V.Zatlerą, bet korumpuotas Seimas prezidentu išrinko nomenklatūrinės gvardijos atstovą. Kai kas Lietuvoje maišo naująjį prezidentą su tokią... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Iškrypėlis aštuonmetei žadėjo ledų ir pinigų

  Už mažametės seksualinį prievartavimą trejiems su puse metų už grotų pasiųstas Anatolijus Kaštaljanovas siekė įtikinti teismą, kad aštuonerių mergaitė viską išsigalvojo pamokyta motinos. Ukmergiškis A.Kaštaljanovas pasinaudojo teise apskųsti jam nepalankią Vilniaus apygardos teismo nutartį. Kreipdamasis į Lietuvos apeliacinį teismą (LApT) nuteistasis toliau neigė savo kaltę ir prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį. Per vakarykštį posėdį LApT, nepaisydamas išvardytų argumentų, nepakeitė nei ukmergiškiui skirtos įkalinimo bausmės, nei nukentėjusiajai priteistos 20 tūkst. litų neturtinės žalos dydžio. A.Kaštaljanovas... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Dirbti ir mokytis visą gyvenimą

Vėlinamas pensinis amžius yra Lietuvos politikų atsakas į vieną didžiausių iššūkių – griūvančią socialinės rūpybos sistemą. Ką daryti, jei Lietuva beviltiškai sensta – jei socialinių recipientų ir donorų santykis keičiasi pastarųjų nenaudai, todėl nebėra tiek dirbančių, kurie galėtų išlaikyti visus pensininkus? Į šį klausimą Seimas atsakė labai trivialiai: nuo 2026 m. šalies vyrai ir moterysį senatvės pensiją galės pretenduoti tik sulaukę 65 metų. "Žmogus pats galvos, kada jam išeiti į pensiją... PLAČIAU »
Puslapiai: First 237 238 239 240 241 Last