lt en

Sekmadienis, 2012 Sausio 08

"...Nes vaikas nemeluoja"

Pastaruoju metu, o ypač šiomis dienomis mus be galo jaudina ir kelia nerimą mažo vaiko drama. Pavadinkime tą vaiką Mergaite didžiąja raide, nes ji tapo lakmuso popierėliu ne tik visai Lietuvos teisėsaugai, bet ir visuomenei. Neabejingai visuomenei, kuriai rūpi pilietinis pasipriešinimas amoraliai teisei ir Mergaitės likimas. Ir dar vienas argumentas tiems, kurie kurti ir akli: ar ne per daug anapilin išėjusių šioje istorijoje? Kodėl savo karjera, savo visos šeimos ramiu... PLAČIAU »

Penktadienis, 2012 Sausio 06

Skundas Europos žmogaus teisių teismui

    Neringa Venckienė išsiuntė skundą Europos žmogaus teisių teismui dėl Panevėžio apygardos teismo teisėjo Romualdo Januškos 2011 m. gruodžio 23 d., 2011 m. gruodžio 28 d. ir 2012 m. sausio 3 d. nutarčių, kurios yra galutinės ir neskundžiamos.    Buvo pažeisti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnis - Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą, 13 straipsnis - Teisė į veiksmingą teisinės gynybos priemonę.    Panevėžio apygardos teismas atsisakė priimti... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2012 Sausio 05

Gintaras Aleknonis: „Melą pamilęs, tiesą užmiršti“

Kelias nuo tiesos iki teisingumo gali būti neapsakomai ilgas, ir visuomenės brandą rodo, kiek teisingumą sugebame priartinti prie tiesos. Per dvidešimt metų, atrodo, supratome tik vieną – leidžiantis į tokią kelionę reikia drąsos, išminties ir atkaklumo. Sunku atsistebėti, kad besibaigiant metams prezidentės Dalios Grybauskaitės viešai pasakyti žodžiai „mergaitės interesai yra svarbiausia“ staiga tapo pilietinės drąsos simboliu. Pamiršę Konstitucijoje įtvirtintą minties, tikėjimo ir sąžinės laisvę, teisės profesoriai prabilo apie kišimąsi į... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2012 Sausio 04

L.Stankūnaitės ir D.Kedžio dukros likimas – psichologų rankose

Antstolė Sonata Vaicekauskienė suka galvą, kaip įvykdyti Kėdainų rajono apylinkės teismo nutartį ir grąžinti dukrą Laimutei Stankūnaitei. Tačiau, kaip pripažįsta ir pati S. Vaicekauskienė, procesas gali kardinaliai pasikeisti, jei psichologai konstatuotų, kad mergaitė nenori gyventi su mama. Kaip teigia Drąsiaus Kedžio teta Audronė Skučienė, būtent taip mergaitė psichologams ir pasakė. Kita vertus, jei psichologų rekomendacijose būtų teigiama, kad mergaitė gali grįžti pas L. Stankūnaitę, neatmetama ir prievartinių veiksmų galimybė. http://www.delfi.lt/news/daily/kedys/lstankunaites-ir-dkedzio-dukros-likimas-psichologu-rankose.d?id=53730473... PLAČIAU »

Antradienis, 2012 Sausio 03

Advokatas K. Motieka: L. Stankūnaitė naudoja vaiką siekdama apginti savo gerą vardą

Žmogiška prasme neturėtų būti amžiaus ribų, kada teisėjui galima kalbėtis su vaiku, jeigu nori sužinoti objektyvias aplinkybes arba nors įsitikinti vienų ar kitų aplinkybių pagrįstumu, niekas nedraudžia su vaiku pakalbėti įstatymų nustatyta tvarka dalyvaujant tėvams, globėjams arba švietimo darbuotojams, teigia advokatas Kazimieras Motieka. "Jeigu šiuo konkrečiu atveju nebuvo kalbėtasi su vaiku, manyčiau, kad tai vienas iš didžiausių pažeidimų žmogaus teisių", - teigė advokatas antradienį Lietuvos radijo laidoje "Akiračiai", komentuodamas teismo... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2012 Sausio 02

Neringa Venckienė: bijau, kad mergaitę išveš į užsienį

Velionio Drąsiaus Kedžio sesuo ir jo dukters globėja – teisėja Neringa Venckienė – teigia bijanti, kad mergaitę perdavus motinai Laimutei Stankūnaitei, ši išveš mažają D. Kedytę į užsienį. Pasak teisėjos, taip gali būti siekiama galutinai sužlugdyti Aido Ūso mirties aplinkybių tyrimą. Kėdainių apylinkės teismo nutartį dėl Kedytės perdavimo motinai vėl apskundusi teisėja N. Venckienė teigia, kad šiuo metu nėra jokių kliūčių išvežti mergaitę į užsienį, jei tik bus įvykdyta teismo... PLAČIAU »

Penktadienis, 2011 Gruodžio 30

Dėl teisėjo R. Januškos atsisakymo priimti N. Venckienės skundą

Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas R. Januška 2011 m. gruodžio 28 d. nutartimi atsisakė priimti skundą, kuriame buvo pareikštas Neringos Venckienės prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo - skubaus sprendimo sustabdymo. Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas galimas bet kurioje proceso stadijoje, t.y. ir apeliacinės instancijos teisme (CPK 144 str. 3 d.). Prašymą per tris darbo dienas (CPK 147 str. 1 d.) šiuo atveju privalo išspręsti aukštesnės instancijos teismas, t.y.... PLAČIAU »
Puslapiai: First 228 229 230 231 232 Last