lt en

Pirmadienis, 2011 Liepos 11

Etninio valymo laikai

Lietuvoje daug kalbama apie ekonomines ir socialines problemas, televizijos ekranuose ir laikraščių puslapiuose vis pasirodo duomenys apie paplitusią valdžios veikėjų korupciją. Tiesa, retai kada rašoma ir kalbama apie tai, kokia Lietuvos padėtis, lyginant su kitomis pasaulio valstybėmis. Kai kurie kriminalizuoto elito veikėjai tik mėgsta sekti legendas primenančias pagyrūniškas kalbas apie tai, kad Lietuva ne tik smarkiai lenkia kaimynines šalis(įdomu-kokias?), bet net postringauja, kad mūsų valstybė ekonominio išsivystymo lygiu lenkia pietinės Europos valstybes-Graikiją, Ispaniją ir Prancūziją. Gal kas ir tiki tokiomis pasakėlėmis iš rūsio, bet išsamiai analizuojant dabartinę Lietuvos padėtį ir kituose pasaulio kraštuose vykstančius procesus, regime įdomų vaizdą-mūsų valstybė atsilieka ne tik nuo kaimyninių šalių-Lenkijos ir Estijos, ne tik nuo Lotynų Amerikos valstybių-Argentinos, Urugvajaus, Čilės ir Kosta Rikos, bet ir nuo kai kurių šalių, kurios kartais dar klaidingai įvardijamos kaip ,,trečiojo pasaulio” šalys. Štai jau aiškėja, kad Lietuva pagal ekonominius rodiklius atsilieka nuo egzotiškų Fidžio ir Barbadoso valstybių. Fidžyje žemiau skurdo ribos randasi 20 procentų vietos gyventojų(o Lietuvoje 28 procentai), o minimalus atlyginimas šioje šalyje siekia 370 dolerių į rankas(Lietuvoje minimalus atlyginimas-670 litų, -t.y nesiekia ir 300 dolerių).Be to, Fidžyje, lyginant su Lietuva, gerokai pigesnė mėsa, žuvis, cukrus ir kai kurie kiti maisto produktai. O Karibų jūros regione esančiame Barbadose minimalus atlyginimas siekia 450 dolerių(1080 litų), žemiau skurdo ribos randasi tik 13 procentų vietos gyventojų, palyginus nedidelė ir bedarbystė-10,2 procento.

Bet kodėl Lietuva taip nusmuko ir ją lenkia buvusios ,,trečiojo pasaulio” šalys-Lotynų Amerikos ir Azijos valstybės bei Ramiojo vandenyno salos? Turime pripažinti tiesą-vykdomas sąmokslas prieš Lietuvą, faktiškai jau vyksta etninis valymas. Jei tokie grėsmingi procesai nebus sustabdyti, tai už keliasdešimt metų bus galima sakyti- ,,yra Lietuva, bet jau nėra lietuvių”. Per 20 metų iš Lietuvos į užsienį išvyko jau apie 1,5 milijono žmonių, labai daug žmonių mirė nuo alkoholizmo sukeltų ligų, miršta ir daugybė narkomanų. Su sparčiai plintančia narkomanija susiję ir kitos problemos-siekdami gauti pinigų, narkomanai vykdo įžūlias vagystes, plėšimus, net žudo žmones. Bet teisingai sakoma-,,žuvis pūva nuo galvos”. Lietuvoje nuo 2004 metų vykdomas korupcinis 3K projektas-kriminalinių politikų suplanuotas valstybės biudžeto grobstymo, politinės korupcijos vystymo ir kultūros žlugdymo planas. Beje, ir kaimyninėje Latvijoje vykdomas korupcinis 3A projektas. Trys oligarchinių klanų lyderiai-A.Škėlė, A.Šleseris ir A.Lembergas faktiškai pasidalijo šalį įtakos zonomis, vykdo didžiules aferas, jų iniciatyva partijos finansuojamos iš ,,juodujų kasų”. Projektas 3A taip vadinamas dėl to, kad šių trijų oligarchinių klanų lyderių vardai prasideda nuo raidės A. Tik pastaruoju metu Latvijoje jau vyksta oligarchų daugelį metų vykdytų nusikaltimų tyrimas. Lietuvoje iki to dar nedaeita, nors žiniasklaidoje pateikiama daug duomenų apie korupcijos faktus, minimos konkrečių korumpuotų politikų ir oligarchų pavardės, tyrimus bandė vykdyti sąžiningi teisėsaugos pareigūnai, bet kol kas visus esminius tyrimus blokuoja korumpuoti pareigūnai-jasaičiai, lauciai, dūdos, račkauskai ir kiti išdavikai. Jie tik sėkmingai persekioja jiems neįtinkančius piliečius-fabrikuojamos bylos prieš E.Kusaitę, L.Kedienę, D.Šulcą, V.Anankienę, L.Hermaną, K.Žaltauską ir kitus klanams neparankius piliečius.

Su panašiomis problemomis susiduria ir kaimyninė Rusija-ir šioje šalyje faktiškai vyksta etninis valymas. Emigracija mastai iš Rusijos vis didėja, labai plinta narkomanija ir alkoholizmas. Sibire vyksta mažujų tautų-chantų, mansių, chakasų ir kitų vietinių tautų naikinimas, be to, Sibire regima kinų invazija-per 15 metų čia apsigyveno virš milijono kinų, kurie į savo rankas ima vietos verslą, įsigali finansų sektoriuje, užvaldo vietinius turgus. Panašu, kad vykdomi tamsūs sandėriai-Kremliaus lyderiai tiesiog susitarė su Kinijos valdžia ir palaipsniui kai kuriuos Sibiro regionus atiduoda kinams. Apie išdavikišką Kremliaus vadų V.Putino ir I.Sečino politiką, jų organizuojamus korupcinius sandėrius dažnai rašo žymūs Rusijos žurnalistai bei visuomenės veikėjai A.Piontkovskis ir I.Budraitskis. Už tiesą šie drąsūs Rusijos patriotai aršiai persekiojami-A.Piontkovskiui prieš keletą metų iškelta baudžiamoji byla, jis ilgai tampytas po tardymus, jo atžvilgiu liejasi grasinimų lavina, I.Budraitskis kelis kartus areštuotas, mušamas ir spardomas, nubaustas ir piniginėmis baudomis. Deja, tenka pripažinti, kad tokių tokių politikos apžvalgininkų kaip A.Piontkovskis ir I.Budraitskis Rytų Europos šalyse, kaip ir Vakarų Europoje, yra mažuma. Visos Europos žiniasklaidoje itin daug konformizmo apraiškų, dominuoja lojalumas politiniam elitui ir monopolinio kapitalizmo struktūroms. Pastaruoju metu Rusijos žmonių dėmėsį prikaustė 2010 metais Lietuvoje vykusius Garliavos įvykius primenantys procesai-prieš porą savaičių prasidėję dramatiški įvykiai Urale, 70 kilometrų nuo Jekaterinburgo esančiame Sagros kaime. Vietos gyventojai išvarė čia gyvenusį čigonų kilmės prekeivį narkotikais. Pastarasis kreipėsi pagalbos į savo ,,stogą” –galingą azerų gaują. Apie 70 šios gaujos narių atvyko į kaimą ir bandė susidoroti su vietos gyventojais, bet šie pasipriešino. Per susišaudymus keli Sagros gyventojai sužeisti, nušautas vienas azeras ir dar keli užpuolikai sužeisti. Vyksta tyrimas, tikras šių įvykių tyrimas prasidėjo tik po opozicijos politikų ir atsargos generolo V.Ovčinskio įsikimšimo. Sagros kaime jau lankėsi opozicijos veikėjai Jevgenijus Roizmanas, Ilja Budraitskis, Lolita Carija, Michailas Trepaškinas. Kaime kartu su vietiniais žmonėmis vis budi baikeriai, opozicinių judėjimų ,,Oborona“, „Minino ir Požarskio draugijos“ nariai, visuomeninės organizacijos „Miestas be narkotikų“ aktyvistai. Manoma, kad žinodami apie pastovų budėjimą, mafijos veikėjai vargu ar atvyks į Sagrą, bet budėjimai nenutraukiami, nes manoma, kad korumpuotų pareigūnų remiamas klanas tokiu atveju vėl bandys keršyti.

Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą Prancūzijoje gyvenęs politinis emigrantas iš Rusijos filosofas Nikolajus Berdiajevas teigė: ,,Istorijos paslaptys dažniausiai atskleidžiamos tada, kai vyksta didžiuliai politiniai pokyčiai, santvarkų kaita. Žmogaus blaškymasis tarp gėrio ir blogio susijęs su jo dviguba prigimtimi-jo sąsajomis su dieviška prigimtimi, su laisve ir kitomis tikromis vertybėmis bei  tamsos vertybėmis-grobuoniškais kėslais, godumu ir klasta. O tamsos vertybes dar pakursto visokie utopistai, tad krikščionims tenka nelengva užduotis atsilaikyti prieš aplinkos spaudimą ir išlikti stipriems bei kūrybiškiems“. O žymus katalikų filosofas Romano Gvardinis dar 1966 metais rašė: ,,Krikščioniška kultūra suteikia žmogui tvirtą pagrindą, jis įgauna tikrus vertybinius pamatus. Bet šiuo metu plintantis sekuliarizmas ir informacinis chaosas ardo visuomenę, ardo tradicinius ryšius. Pasaulio likimas didele dalimi priklausys nuo to, ar atsilaikysime prieš sekuliarizmą ir stabų garbinimo bangą”. Būtent sekuliarizmo ir ateizmo idėjų plitimas bei savanaudiškų grupuočių įsigalėjimas kai kuriose valstybėse įtakoja etninio valymo pavojus. Šiuolaikiniame pasaulyje etninis valymas jau labiau subtilus, veikiama gudriai-sudaromos sąlygos didžiulei emigracijai(jei emigracijos mastai tokie, kad per 20 metų iš šalies išvyksta ketvirtadalis gyventojų, ją jau galima įvardyti kaip deportaciją), skatinama narkomanija ir alkoholizmas bei kitos priklausomybių formos-ypač lošimų manija ir kibermanija(priklausomybė nuo kompiuterių ir kitų techninių prietaisų), sparčiai plinta ir pedofilija(būtent pedofiliją galima įvardyti kaip XXI amžiaus marą-kai kuriose pasaulio valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje, netrukdomai veikia galingi pedofilų klanai). Dar vienas specifinis etninio valymo būdas-skurdo skatinimas. Skurdi bei korumpuota valstybė palaipsniui praranda nepriklausomybę ir tampa butaforine. Lietuvos valstybė susikūrė dar XIII amžiuje ir atsilaikė prieš daugelį išbandymų, tad norisi tikėti, kad atsilaikysime prieš mūsų krašte įsigalėjusių išdavikų pinkles ir išliksime.

 

Giedrius Grabauskas-KaroblisJūsų vardas:
Komentaras: