lt en

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 16

Prokuratūra prašo nutraukti Kauno pedofilijos bylą

Vadinamoji Kauno pedofilijos byla turėjo būti atversta ketvirtadienį Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme, tačiau teisme nepasirodė nė vienos suinteresuotos pusės atstovai.

Kaltinamojo velionio Andriaus Ūso pusei atstovaujantis advokatas Adomas Liutvinskas turėjo dalyvauti kitoje byloje.

Vilniaus teismui byla buvo perduota balandžio 10 d., kai nuo bylos nagrinėjimo nusišalino Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Praėjusiais metais Panevėžio teismas nutraukė vadinamąją Kauno pedofilijos bylą, nes pagrindinis kaltinamasis miręs. A. Ūso bylos nagrinėjimą atnaujinti paprašė jo artimieji, nusprendę reabilituoti velionį. Kaip anksčiau sakė A. Ūso pusei atstovaujantis advokatas, mirusiojo artimieji nori įrodyti, kad jis nekaltas ir mažametės netvirkino. Mergaitės globėja N. Venckienė tvirtino, kad byloje pakanka duomenų, kad A. Ūsas būtų pripažintas kaltu.

Byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Egidijus Motiejūnas ketvirtadienį teismui pateikė Generalinės prokuratūros kasacinį skundą, kad byla nutraukta.

„Nepradėtas nagrinėjimas, nes neatvyko visos šalys, joms netiko numatytos datos ir Generalinė prokuratūra padavė kasacinį skundą, kad būtų panaikintas sprendimas (dėl bylos nagrinėjimo). Nėra galimybės nagrinėti bylą“, – sakė prokuroras.

Anot jo, kito teismo posėdžio data nebuvo numatyta, nes kasacinį skundą pirma turi išnagrinėti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ir nuspręsti, ar mirus kaltinamajam byla turi būti nutraukta.

2009 m. spalio 5 d. Kaune buvo rasti nušauti Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir D. Kedžio buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo V. Naruševičienė. Pagrindiniu įtariamuoju tapo Drąsius Kedys. Dar prieš tai jis buvo teigęs susidorosiąs su asmenimis, kurie jo teigimu tvirkino jo mažametę dukterį. J. Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją A. Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą.

D. Kedys kaltino tvirkinus ir seksualiai prievartavus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną L. Stankūnaitę ir tetą V. Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

Po spalį įvykusių vykusių žudynių, D. Kedys, įtariama, galėjęs slapstytis, buvo paskelbta tarptautinė paieška.

2010 m.balandį D. Kedys buvo rastas negyvas.

     Rita Gečiūnaitė | Alfa.ltJūsų vardas:
Komentaras: