lt en

Šeštadienis, 2011 Birželio 11

Iškrypėlis aštuonmetei žadėjo ledų ir pinigų

 

Už mažametės seksualinį prievartavimą trejiems su puse metų už grotų pasiųstas Anatolijus Kaštaljanovas siekė įtikinti teismą, kad aštuonerių mergaitė viską išsigalvojo pamokyta motinos.

Ukmergiškis A.Kaštaljanovas pasinaudojo teise apskųsti jam nepalankią Vilniaus apygardos teismo nutartį. Kreipdamasis į Lietuvos apeliacinį teismą (LApT) nuteistasis toliau neigė savo kaltę ir prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį.

Per vakarykštį posėdį LApT, nepaisydamas išvardytų argumentų, nepakeitė nei ukmergiškiui skirtos įkalinimo bausmės, nei nukentėjusiajai priteistos 20 tūkst. litų neturtinės žalos dydžio.

A.Kaštaljanovas pareigūnų akiratyje atsidūrė dėl praėjusių metų vasarą padarytų nusikaltimų. Vyras, turėdamas tikslą tenkinti savo lytinę aistrą, kelis kartus nusiviliojo mažametę į namo, kuriame gyveno, rūsį ir liepė mergaitei rankomis masturbuoti jam lytinį organą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, panašiomis aplinkybėmis aštuonmetė seksualiai buvo išnaudojama keletą kartų.

Iškrypėlis už tokią „pagalbą“ žadėjo duoti mergaitei pinigų ir ledų, bet reikalavo, kad ši niekam apie tai, kas vyksta namo rūsyje, nepasakotų.

Sykį A.Kaštaljanovas bandė mažametę išprievartauti, tačiau nuo fizinio skausmo ją išgelbėjo pašalinių žmonių sukeltas triukšmas. Savo ketinimų vyras neįgyvendino.

Paskutinį kartą, bylos duomenimis, iškrypėlis mergaitę išnaudojo 2010 metų rugpjūčio 4-osios vakarą. Nuo tada namo rūsyje daryti nusikaltimai pradėjo lįsti į dienos šviesą. Apie A.Kaštaljanovo veiksmus sužinojo mažametės motina. Byloje taip pat užfiksuoti du liudytojai. Jų parodymai ir pačios mergaitės pasakojimai tapo pagrindu skirti A.Kaštaljanovui realią laisvės atėmimo bausmę.

Nuteistasis apeliaciniame skunde tvirtino, kad buvo nuteistas remiantis, anot jo, nenuosekliais ir neišsamiais nukentėjusiosios pasakojimais.

„Per ikiteisminį tyrimą mano duotus parodymus pareigūnai išgavo naudodami psichologinį smurtą“, - išsisukinėjo A.Kaštaljanovas. Nuteistasis pabrėžė, kad mažametės parodymai nėra patikimi, mat jai darė įtaką motina.

               Audrius Bareišis  „Lietuvos žinios“Jūsų vardas:
Komentaras: