lt en

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 02

Kur pradingo 6,5 tūkst. Lietuvos vaikų?

 

Nevyriausybinių organizacijų, Dingusiųjų žmonių šeimos paramos centro (DŽŠPC) atstovai tikina, jog aukščiausioji Lietuvos valdžia dažnai deklaruoja, kad vaikai yra tautos ateitis, bet jų likimui yra visiškai abejinga. Statistika rodo, kad šiuo metu Lietuvoje nerandami ar dingusiais laikomi 6 465 vaikai. Tačiau Seimo atstovai tam neskiria ypatingo dėmesio ir mano, kad minėtas skaičius vaikų gali būti tiesiog išvykę į užsienį.

Anot DŽŠPC garbės pirmininkės Onos Gustienės, viena esminių, su dingusiųjų vaikų statistikos vedimu susijusių problemų yra ta, kad už tai atsakingų valdžios institucijų duomenys skiriasi ir tuo nėra pakankamai rūpinamasi.

„Atskiri Vidaus reikalų ministerijos skyriai apie dingusius vaikus pateikia nevienodus duomenis. Pavyzdžiui, 2009 metais tie duomenys nesutapo 79 vaikais. Žinote, čia išeina taip, kaip senais gerais laikais – šimtas vaikų ten, šimtas – kitur. Daugmaž bus tiek“, – ironizavo O. Gustienė.

Praėjusių metų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, iš viso dingo 2258 žmonės, kurių 41 procentą (929 asmenys) sudaro vaikai.

„Tokių baisių skaičių nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų nėra buvę“, – teigė O. Gustienė.

Anot DŽŠPC atstovės, 2010 metais Seimas kreipėsi į vaiko teisių apsaugos kontrolierę, prašydamas išsiaiškinti, kiek tiksliai Lietuvoje yra be žinios dingusių vaikų.

Po pusmečio, 2010 metų gruodžio 23 dieną, vaiko teisių apsaugos kontrolierė pateikė ataskaitą, kurioje buvo apibendrinami savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių ir Švietimo informacinių technologijų centro duomenys apie mokyklos nelankančių vaikų skaičių.

„Praėjusių metų savivaldybių duomenys parodė, kad mokyklų nelanko 3400 vaikų, o minėto centro išvadose buvo teigiama, kad nesimokančių vaikų Lietuvoje yra 15 897. Taigi skirtumas yra milžiniškas – net 12 400“, – duomenis pristatė DŽŠPC garbės pirmininkė.

Šių metų vasario mėnesį paskelbta statistika, pasak O. Gustienės, taip pat yra gąsdinanti.

„Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, Lietuvoje mokyklų nelanko 14 655 vaikai, išvykę iš šalies – 7 946, o nerastais laikomi 6 465 vaikai“, – dėstė DŽŠPC atstovė.

Anot specialistės, didžiausią nuostabą sukėlė Seimo kontrolierės pozicija apie nerastus arba dingusius vaikus, kuri buvo išsakyta ataskaitoje. Joje teigiama, kad 6 465 vaikai gali būti išvykę į užsienį.

„Pasakymas „manytina, jog 6 465 vaikai tikriausiai yra išvykę į užsienį“ yra siaubingas. Kadangi tai nėra įrodyta, galima daryti pačias įvairiausias ir pačias baisiausias išvadas apie tai, kur jie yra ir kas jiems gali būti nutikę“, – aiškino O. Gustienė.

                                                           Gytis Pankūnas | Alfa.lt

 

 

 Jūsų vardas:
Komentaras: