lt en

Ketvirtadienis, 2011 Birželio 02

Akcijos- ,,Piliečiai prieš policinę valstybę”ir ,,Už energetinę nepriklausomybę”

Gegužes 30 dieną Vilniuje vyko akcija ,,Piliečiai prieš policinę valstybe”, šią akciją organizavo judėjimas ,,Drąsiaus kelias” ir judėjimas ,,Vytis”. Šios pilietinės akcijos tikslas-atkreipti dėmesį į Lietuvoje stringantį rezonansinių bylų tyrimą, į pastaruoju metu paplitusį grėsmingą reiškinį-bylų falsifikavimą, į būtinybę vykdyti esmines teisėsaugos reformas-Prisiekusiųjų teismo įvedimą, tautos renkamo generalinio prokuroro insitucijos įvedimą, bausmių už korupcinius nusikaltimus, prekybą narkotikais, pedofilijos  griežtinimą, į paplitusius žmogaus teisių pažeidimus, ypač telefoninių pokalbių pasiklausymą bei kitokius. Akcijoje ,,Piliečiai prieš policinę valstybę“ dalyvavo judėjimo ,,Drąsiaus kelias“ valdybos pirmininkė A.Skučienė ir kiti šio judėjimo nariai, kunigas J.Varkala, judėjimo ,,Vytis“ koordinatoriaus pavaduotojas G.Grabauskas ir dar keli šio judėjimo nariai, Tautos ateities forumo valdybos narys A.Širvinskas, su Rusijos FSB susijusių korumpuotų pareigūnų nu ožmiai persekiojamos Eglės Kusaitės teta I.Jelianiauskaitė.
Akcija prie Generalinės prokuratūros prasidejo nuo 13 valandos 30 minučių ir vyko iki 15 valandos.  Akcijos dalyviai stovėjo  su plakatais, kurių tekstai skelbė: ,,Kodėl nutrauktas D.Kedžio nužudymo tyrimas? , ,,Kas užsakė E.Kusaitės persekiojimą?” , ,,Pedofilams –STOP!”, ,,Reikalaujame ,,Prisiekusiujų teismo įvedimo!”. Su akcijos dalyviais bendravo Generalinės prokuratūros pareigūnai, pilietinių judėjimų nariai jiems išsakė konkrečius pažeidimų pavyzdžius-dėl Kauno pedofilijos bylos vilkinimo ir numarinimo, dėl kovotojo su pedofilija D.Kedžio nužudymo tyrimo nutraukimo, dėl klaipėdietės E.Kusaitės bylos fabrikavimo, dėl su ,,Vilnius-Europos kultūros sostinė”(VEKS) renginiais susijusių aferų tyrimo vilkinimo bei kitus pavyzdžius. Kalbėta ir apie tai, kad vykdomas masinis telefoninių pokalbių pasiklausymas akivaizdžiai įrodo, kad demokratinės vertybės Lietuvoje pamintos, gyvename policinėje valstybėje, kurioje didžiulę įtaką turi įtakingi šešėliniai klanai.
Gegužes 30 dieną Vilniuje vyko ir pilietinė akcija V.Kudirkos aikštėje, kurią organizavę Jaunimo sąjūdžio atstovai prisirakino grandinėmis prie radiatorių. Šia protesto akcija jaunuoliai pradėjo parašų rinkimą po peticija ,,Už Lietuvos energetinę nepriklausomybę”. Grupė jaunuolių inicijavo šią akciją susirūpinę dėl didžiulės energetinės Lietuvos priklusomybės nuo Rusijos koncernų. ,,Mūsų tėvai kovojo už politinę nepriklausomybę. Bet praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų nuo politinės nepriklausomybės atkūrimo, matome, kad ši nepriklausomybė nėra trikra, jei nesame nepriklosomi energetiškai. Žmonės jau vos išgali susomokėti už šildymą, nes kainos už dujas tiesiog kosminės. Lietuva už dujas moka brangiausiai Europoje, nes esame pririšti prie viebnintelio tiekėjo-,,Gazpromo”. Tokia padėtis mūsų netenkina, taip toliau gyventi negalime”-sakė akcijos organizatorius  A.Bužinskas.
 
Giedrius Grabauskas-Karoblis


Jūsų vardas:
Komentaras: