lt en

Antradienis, 2011 Gegužės 31

Nutraukęs ikiteisminį tyrimą dėl D.Kedžio mirties aplinkybių, prokuroras A.Mažeika atsistatydino iš prokurorų


"Taip, tiesa, vakar su A.Mažeika atsisveikinome“, - faktą, kad Generalinės prokuratūros ONKT departamento prokuroras A.Mažeika nuo vakar nebedirba prokuroru, „Karštam komentarui“ patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Budėnienė.

Pasak jos, A.Mažeika prokuratūrą paliko dėl asmeninių priežasčių. Tačiau A.Mažeikos atsistatydinimas iš prokurorų sutapo su penktadienį, gegužės 27 d., nutrauktu ikiteisminiu tyrimu Drąsiaus Kedžio mirties byloje.

D.Kedžio mirties aplinkybes tyręs A.Mažeika nustatė, kad D.Kedžio mirtis – savaiminė, kad prie D.Kedžio mirties niekas esą neprisidėjo, jis mirė pats užspringęs skrandžio turiniu, ir ant D.Kedžio kūno esą nebuvo smurto žymių. Nors D.Kedžio po mirties nuotraukos ir nepriklausomo specialisto išvados byloja visai ką kita.

A.Mažeika, tirdamas D.Kedžio mirties aplinkybes, nesivargino ištirti, iš kur D.Kedžio organizme atsirado net devynių pavadinimų psichotropiniai vaistai, koks vanduo buvo „Auksinės“ degtinės butelyje, rastame šalia D.Kedžio kūno, kodėl D.Kedžio batai, radus kūną, - buvo švarūs, t.y. kaip D.Kedys atsirado ant Kauno marių kranto.

„Karšto komentaro“ šaltinių teigimu, slaptojoje prokuratūroje kalbama, kad nuo D.Valio yra nuslėpta ir iš bylos esą yra išimti įrodymai, jog Drąsius Kedys buvo sulaikytas oficialiai dvi dienos prieš prokuroro E.Palaimos skambutį N.Venckienei, ir kad šie faktai ateityje saugumo bus panaudoti prieš D.Valį ir Prezidentę.

A.Mažeika taip pat pasižymėjo ir S.Stulpino byloje – A.Mažeika palaikė kaltinimą Apeliaciniame Teisme pagal M.Dūdos iškeltą bylą S.Stulpinui už jo draugo apmokėtą prokurorų vakarienę kavinėje „Kukudra“.

Tai jau antras pareigūnas, kurio atsistatydinimas siejamas su Kauno pedofilijos byla ir Kauno įvykiais.

Kaip žinia, nutraukusi pedofilijos bylą iš teisėjų pasitraukė Panevėžio miesto apylinkės teisėja D.Gadliauskienė. Prezidentė dekretą dėl jos atleidimo pasirašė šių metų balandžio 14 d. Oficialiai D.Gadliauskienė teigė, jog "nori ramesnio darbo".

              KK inf.Jūsų vardas:
Komentaras: