lt en

Antradienis, 2019 Lapkričio 05

Amerikiečiai 1970-ų lapkričio 23 d. atidavė sovietams disidentą Simą Kudirką, o 2019-ų lapkričio 5 d. susidorojimui atiduoda Neringą Venckienę.

http://www.drasoskeliaspartija.lt/wp-content/uploads/2017/12/Venckiene12.jpg

Papildyta 2019 11 06 10.00 val.: 6.41 val. šįryt iš Čikagos O Hare ORD oro uosto Belgijos oro linijų lėktuvas (skrydis LOT4 https://flightaware.com/live/flight/LOT4) pakilo Varšuvos WAW Šopeno tarptautinio oro uosto link. 9.30 val. Lietuvos laiku lėktuvas, skraidinantis Neringą Venckienę, paliko Kanados salyno teritoriją ir per Atlantą skrenda Europos link. 15 val. lėktuvas nusileis Varšuvoje. Logiška, kad po poros valandų, skirtų išsilaipinimui ir persėdimui, konvojus į Vinių iš Varšuvos parskristų 18.20 val. Deja, atrodo, kad Lietuvos prokurorai bus pasirinkę kitą belaisvės atgabenimo būdą, jog Neringa Venckienė niekaip negalėtų kontaktuoti su žurnalistais. O gal atvirkščiai, pusę septynių vakaro Vilniaus uoro uoste jau knibždėte knibždės visokio plauko medijų atstovų.

Amerikiečiai 1970-ų lapkričio 23 d. atidavė sovietų susidorojimui lietuvį jūreivį Simą Kudirką (g. 1930 m.), o 2019-ų lapkričio 5 d., šiandien, susidorojimui atiduoda Neringą Venckienę.

Simas Kudirka, 40-metis žvejybinio laivo radistas, 1970-aisiais peršoko iš savo laivo į amerikiečių laivą ir paprašė politinio prieglobsčio. Bet Jungtinės Amerikos Valstijos savo pakrančių sargybos laive leido sovietų politrukams fiziškai sumušti Simą Kudirką , po to leido sovietams įsimesti jį atgal į žvejybinį laivą , užlaužus Simo rankas ir apkaltinus kriminaliniu nusikaltimu. Žvejybinio laivo ryšininką S. Kudirką JAV gėdingai išdavė sužvėrėjusiems sovietams. Kaip vėliau paaiškėjo - Jungtinės Valstijos oficialiai išdavė, pasirodo, savo pilietį. JAV pilietybė Kudirkai priklausė gimimu, kadangi jo mama buvo JAV pilietė. Po to išdavikiško Simo Kudirkos atidavimo sekė sovietų susidorojimas su šiuo drąsiu lietuvių jūreiviu. Sovietų teismas apkaltino jūreivį tėvynės - Sovietų Sąjungos (SS)- išdavimu ir nuteisė jį 10 metų kalėjimo. Per didžiulius vargus po 4-erių metų kalinimo Simas Kudirka sovietų buvo iškeistas į Amerikoje suimtus sovietų šnipus. Tai vienas iš gėdingiausių Jungtinių Amerikos Valstijų įvykių, kuris parodė, kad laisvę ir žmogaus teises gerbianti Amerika, deja, pasielgė išdavikiškai. Išmainydamos kudirką į Sovietų šnipus Valstijos ištaisė savo klaidą, tačiau nekaltam žmogui Simui Kudirkai tai kainavo keturis nelaisvės sovietiniuose lageriuose metus. Simas Kudirka, yra sulaukęs 89-erių metų, prieš eilę metų iš JAV grįžo į Lietuvą ir dabar gyvena Suvalkijoje.

Neringa Venckienė, legaliai išvykusi į JAV 2013 m. balandį, prašė Jungtines Amerikos Valstijas politinio prieglobsčio. Deja, vietoj prieglobsčio svarstymo ji su antrankiais išsiunčiama iš Valstijų. 1970-ųjų istorija kartojasi 2019-aisiais. JAV valdžia 2018 m. vasario 22 d. iki dabar nekaltą žmogų - Neringą Venckienę - išlaikė kalėjime 1-erius metus ir 8 mėnesius. Ir šiandien, lapkričio 5 d. atiduoda Ją nuteisti Lietuvos teismams, remiantis iš piršto laužtais Lietuvos prokuratūros kaltinimais.

Teisingumo absurdas!

Buvusi teisėja Neringa Venckienė jau ruošiama kelionei į Lietuvą. Apie tai ją informavo Čikagos kalėjimo, kuriame ji laikoma, viršininkas. Apie tai Ji pati informavo savo vienturtį sūnų Karolį Venckų.

Pačiomis artimiausiomis valandomis N. Venckienė jau turėtų būti nuvežta į oro uostą ir su Lietuvos kriminalinio biuro palyda išskraidinta iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą.

P.S. Neringa Venckienė, savo laiku, 2012-aisiais, iki paskutiniųjų saugojusi savo nužudyto brolio aštuoniametę dukrą Deimantę Kėdytę nuo ciniško valdžios smurto, moka aukščiausią meilės kainą. Ji, stovėjusi skriaudžiamo vaiko pusėje, moka savo laisve. Susidūrusi su melo ir tarpvalstybinio žmogiškumo išdavysčių mašina, Neringa Venckienė tampa jautrumo nuskriaustam žmogui simboliu.

Skaitykite Neringos Venckienės paskutinį interviu ČIA.

Nuorodos į disidento Simo Kudirkos istoriją: 

1) Simas Kudirka – sovietų nepavergtos Lietuvos simbolis Vakaruose

WikiLeaks archyve – prieglobsčio JAV pasiprašiusio jūreivio Simo Kudirkos gelbėjimo istorija


http://www.drasoskeliaspartija.lt/amerikieciai-1970-u-lapkricio-23-d-atidave-sovietams-disidenta-sima-kudirka-o-2019-u-lapkricio-5-d-susidorojimui-atiduoda-neringa-venckiene/

http://www.ekspertai.eu/neringa-venckiene-jau-netrukus-bus-lietuvoje/Jūsų vardas:
Komentaras: