lt en

Sekmadienis, 2018 Liepos 15

J.Varkala nusivylė JAV teismo sprendimu: „Manėme, kad teisingumo dar galime tikėtis iš Dž. Vašingtono tėvynės, deja…“

Po vakarykščio JAV teismo sprendimo, jog Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą nebus stabdoma, politinės partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala pateikė savo komentarą.

„Sunku kalbėti ar rašyti į niekur“, – taip Jonas Varkala sureagavo į vakarykštį JAV teismo sprendimą.

Buvęs kunigas mano, kad situaciją Lietuvoje būtų taiklu pavadinti pagal Balint Magyar knygą „Po-komunistinės mafijos valstybėje“. Šioje knygoje pateikiama, kuo skiriasi paprasta mafija nuo vyraujančios: esminis skirtumas – vyraujančios grupės instrumentu tampa ir valstybės institucijos.

„Šiose valstybėse bijoma piliečių, kurie drįsta praktikuoti savo mandatą demaskuojant valdančiųjų piktadarybes bendram gėriui ar atskirus nusikaltimus“, – pastebėjo Jonas Varkala.

Jis taip pat prisiminė dr. Patricijos A. Streeter 2013 m. lapkričio 13 d. pranešimą Seimo pasaulio lietuviių komisijoje.

Dr. Patricija A.Streeter rašė, kad „seni, nekvalifikuoti ir ksenofobiški dėstytojai neišmirė. Jie reprodukavosi per ugdymą; kad vienas iš teisėjų asmeninio nepriklausomumo aspektų, kurio stipriai trūksta centrinės Europos teisminėje valdžioje, – tai asmeninė drąsa, kad to pasekoje, sugriuvus Sovietų Sąjungai, posovietiniai teisėjai liko tokiais pačiais pataikūniškais technokratais, besidangstančiais mechaniniu ir formaliu teisės aiškinimu. Vienintelis instrumentas čia – atgaunantys atsakomybę už savo valstybę piliečiai, kurių labai mažai ir daugelį dar kausto baimė, paveldėta iš senų laikų, ir naujo pilietinio bejėgiškumo patyrimo“.

„Taigi gyvenam čia, tokio sukirpimo šalyje, iš kurios Neringa Venckienė pasitraukė gelbėdama savo sūnaus ir savo gyvybę“, – parašė J.Varkala.

Tai, kad N.Venckienė – „valstybinė“ problema, anot buvusio kunigo, liudija keletas faktų: Ž.Pavilionio kelionė perkalbėti kongresmeną, kuris pateikė įstatymo projektą, jog N.Venckienės ekstradicija būtų stabdoma, kol nebus išnagrinėtas jos prašymas dėl politinio prieglobsčio suteikimo JAV, taip Lietuvos ambasados JAV veiksmai – ambasada pradėjo aiškintis, kodėl Kongreso nariai pradėjo teikti įstatymų projektus.

„Lygiagrečiai diplomatų veiksmams sutrimitavo ir Valinsko paskelbta violetinių dorojimo orgija, kuri triukšmu gal pridengtų ir jo ir bičų problemas“, – toliau faktus vardijo J.Varkala.

Jis prisipažino nusivylęs teisingumu JAV: „Manėme, kad teisingumo dar galime tikėtis iš Dž. Vašingtono, kuris suprato, kad ir sava valdžia gali tapti piliečių nepriklausomybės, laisvės priešu, tėvynės. Deja… Dž.Kenedžio, kuris Atėnų pavyzdžiu kvietė piliečius nevengti viešos polemikos, tėvynė jau ne ta, daug kas žuvo su Kenedžiu… Tie sujudę mūsų ponai atskleidžia savo veidą ir kas jiems ši valstybė. Oligarchų kautynėse, nukritus kaukėms, matom merkantiliškus veidus, kurie skaudžiai aptuštino mūsų tėvynę, pasėjo bejėgiškumo pajautą, nusivylimą“.

Pasak J.Varkalos, jo pasitikėjimas valstybe susvyravo, „kai Konstitucinis Teismas vertė Prezidentą, kai prasidėjo susidorojimas su Kedžių šeima – tai visiškai atsiskleidė „mafijoziška“ šios valstybės prigimtis“.

„Vienas politikas sakė, kad galime aiškiai pasakyti – valstybė užvaldyta. Taip, užvaldyta. Tai tiktų taip ir elgtis, kaip prezidentas Dž.Vašingtonas yra sakęs: stovėti prieš visus priešus nepriklausomai nuo to, kas galėtų bandyti juos pavergti, įskaitant jų Vyriausybę. To linkiu ir amerikiečiams – ne vartyti Amerikos kūrėjų paminklus, o sugrįžti prie Amerikos kūrėjų ideologijos. Pagaliau ir Prezidentą išsirinko, kuris nori didžios Amerikos“, – parašė J.Varkala.

Jo nuomone, vargas, jei leidžiamės užvaldomi. „Grąžint valstybę piliečiams yra sisteminė problema. Tai galima pasiekti tik susikūrus vidurinei klasei, kur pagrindinis kriterijus – ne materialinei ištekliai, bet kultūrinė branda, grįsta žmonijos patirtimi. Tai, žinoma, yra ilgas kelias, bet jis prasideda nuo pirmo žingsnio – nuo laisvo, atsakingo žmogaus. Reikalinga, kad kiekvienas gimęs žmogus turėtų lygias galimybes realizuoti savo gabumus ir atsakingai tarnauti savo artimui. Užaugo vartotojų karta ir dažnai numirė net ir iš anų laikų paveldėta atsakomybė už savo valstybę. Bet ir mažuma gali sėti didžią pradžią“, – tokias mintis po JAV teismo sprendimo nestabdyti N.Venckienės ekstradicijos procedūros į Lietuvą socialiniame tinkle išdėstė politinės partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala.


https://komentaras.lt/j-varkala-nusivyle-jav-teismo-sprendimu-maneme-kad-teisingumo-dar-galime-tiketis-is-dz-vasingtono-tevynes-deja/?lang=Jūsų vardas:
Komentaras: