lt en

Trečiadienis, 2018 Balandžio 18

Rusija Sirijoje naudoja tas pačias melo propagandos technologijas, kokias bandė pritaikyti ir Garliavos patvorio istorijoje

Po to, kai diktatorius Bašaras al-Asadas (Bashar al-Assad) įvykdė cheminę ataką Dūmos mieste, demokratinis pasaulis smogė Sirijai – buvo paleistos 105 raketos, kurios visos pasiekė tikslą ir sunaikino numatytus objektus.

Rusija iš karto po demokratinio pasaulio karinio kirčio paskelbė, kad Sirijos turimos sovietinės gamybos oro erdvės gynybos priemonės numušė esą 71 iš 103 sparnuotųjų raketų, paleistų per JAV ir jų sąjungininkių paryčiais surengtus baudžiamuosius smūgius.

Tačiau tokie Rusijos teiginiai visiam demokratiniam pasauliui sukėlė didžiulį juoką, nes „vietoje įrodymų“ tai tebuvo vien „nevykęs melas“.

„Amerikiečiai paleido 105 raketas į Siriją, iš jų mes numušėme per 200. Taip dabar šaipomasi iš Rusijos pareiškimų apie neva sėkmingai atmuštą JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos smūgį Basharo Al Assado režimo objektams. Paini ir nelogiška Kremliaus kelia nusistebėjimą ir juoką“, - pranešė nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt ilgoje analitinėje analizėje „Po smūgių Sirijai Rusija imasi senos strategijos: kalčiausias yra Donaldas Trumpas“.

Pasak analizės autoriaus „Rusijos pusė taip ir nepateikė nė vieno įrodymo, kad buvo numušta bent viena Vakarų šalių paleista sparnuotoji raketa“.

Rusijos propagandos skleidėjų taktiką demaskavo ir vienas garsiausių Lietuvos tyrėjų, nagrinėjančiu informacinius karus, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius. Vyriškis atskleidė, kad šiuo atveju Rusija priežastis sukeitė su pasekmėmis.

„Tai yra tradicinė Rusijos strategija, kai sukeičiama priežastis su pasekme, faktai ir argumentai išplaunami“, - išaiškino N. Maliukevičius.

Ekspertai.eu komentaras:

Panaši rusiško melo ir manipuliacijų technologija, kai priežastys specialiai yra painiojamos su pasekmėmis, o faktai ir argumentai išplaunami, buvo naudojama ir garsiojoje, vis dar niekaip nesibaigiančioje pedofilijos ir žudymų istorijoje.

Kai 2012 m. gegužės 17 d. ankstyvą rytą buvo vykdomas teismo sprendimas ir Deimantė Kedytė-Stankūnaitė be prievartos buvo perduota mamai, nusikalstama Garliavos patvorio gauja vienu balsu staugė, kad esą advokatas Gintaras Černiauskas, kuris net prisiliesti negalėjo prie mergaitės neturėjo teisės, esą ne tik ją lietė, bet ir padėjo rėkiantį vaiką iš senelių namų išnešti itin skausmingai užlaužtomis kojomis.
Tačiau vėliau Lietuvos žiniasklaida ir teisėsaugos atstovai aiškiai įrodė, kad jokia prievarta nebuvo naudojama ir advokatas G. Černiauskas net pirštu nepalietė mergaitės, dėl ko teisininkas ir nesusilaukė baudžiamosios atsakomybės.

Garsus Lietuvos analizių analitikas Rimvydas Valatka vėliau yra atskleidęs, kad galimai pedofilijos ir žudymų istorijoje dalyvavo ir Rusijos žvalgyba, siekdama neramumų Lietuvoje.

Tačiau dabar per šiuos abu pateiktus pavyzdžius aiškiai matosi, kad Rusijos melo propagandos kojos trumpos – su Rusijos pagalba nebuvo numušta nė viena demokratinio pasaulio paleista raketa į Siriją, Garliavos pedofilija buvo išgalvota, o advokato G. Černiausko įvykdyta prievarta – prasimanyta.


http://www.ekspertai.eu/rusija-sirijoje-naudoja-tas-pacias-melo-propagandos-technologijaskokias-bande-pritaikyti-ir-garliavos-patvorio-istorijoje/Jūsų vardas:
Komentaras: