lt en

Pirmadienis, 2011 Rugpjūčio 15

Norvegiją sukrėtė kruvini teroro aktai

Liepos 22 dieną Norvegijoje įvykdyti du stambūs teroro aktai-šalies sostinėje Osle įvyko galingas sprogimas, kurio metu žuvo 8 žmonės, o po kelių valandų Utiojos saloje vykusioje Leiboristų partijos jaunimo sekcijos sąskrydyje nušauti 69 žmonės. Tad teroro aktų aukomis tapo 77 žmonės. Šiuos išpuolius organizavo ir įvykdė 32 metų Andersas Breivikas-fašistinių pažiūrų Norvegijos pilietis. A.Breivikas ilgai rengėsi šiems teroro aktams, kaupė sprogmenis, įvairius ginklus ir šaudmenis. Įvykdęs sprogimą Oslo centre, A.Breivikas persirengė policininko uniforma ir atvyko į salą. Čia jis ištisą valandą vykdė sąskrydžio dalyvių medžioklę-žmonės buvo šaudomi ir vaikomi tarsi žvėrys medžioklėje, be 69 žuvusių, sužeisti dar 207 žmonės. Rami ir klestinti Norvegija buvo sukrėsta šių žiaurių išpuolių. Liepos 25 dieną Osle įvyko didžiulė demonstracija, kurios dalyviai pagerbė žudynių aukas. Ši demonstracija buvo pavadinta „rožių eitynėmis“-daugelis žmonių savo rankose laikė rožes. Į demonstracijos dalyvius kreipėsi Norvegijos premjeras Jensas Soltenbergas: „Mūsų mintys ir jausmai-su tais, kurie žuvo, ir su tais, kurie gedi dėl šios tragedijos. Eidami su rožių žiedais, mes teigiame-nepavyks mūsų parklupdyti ant kelių. Aš džiaugiuosi, kad gyvenu šalyje, kurios piliečiai sunkiu momentu išeina į gatves su gėlėmis rankose. Visada prisiminsime liepos 22-ają“.

Žuvusiųjų tarpe-Norvegijos ir užsienio šalių piliečiai, tame tarpe-3 Gruzijos piliečiai, 3 Danijos piliečiai, 2 Suomijos piliečiai, 2 Maltos piliečiai. Tarp žuvusių-ir Norvegijos kronprincesės Mari Tjesem trečios eilės pusbrolis Truntas Bertsenas. Šis 51 metų vyriškis kartais dalyvaudavo ir karališkosios šeimos pobūviuose.

Internete buvo publikuotas ir A.Breiviko manifestas, kuriame išdėstyta daug ekstremistinių teiginių, teroristas mano, kad savo veiksmais jis gelbėja Norvegijos visuomenę. A.Breivikas piktinasi,kad  Norvegijoje atvirai veikia marksistai ir kad šalyje gyvena daug islamo pasekėjų. Teroristas   dar prieš kelerius metus pasižymėjo islamofobijos kurstymu, jis teigia, kad islamo pasekėjams ne vieta Norvegijoje.

Greta to, kad A.Breivikas priklausė fašistų kuopelei, jis buvo ir iliuminatų organizacijos narys, priklausė vienai iš iliuminatų  ložių. Iliuminatų organizacija-tai slapta destruktyvi organizacija, besivadovaujanti satanistine ideologija. Ji gerokai pavojingesnė nei kadaise Italijoje veikusi galinga slaptoji ložė P-2, nes iliuminatų ložės veikia daugelyje pasaulio šalių, laikosi didelės konspiracijos ir valdo didelius finansinius išteklius. Dar prieš kelerius metus Norvegijos žurnalistai atskleidė, kad kai kurie aukšto rango Norvegijos valdžios pareigūnai priklauso iliuminatų ložėms.

Šių teroro aktų organizatorius A.Breivikas-nuožmus fašistas, jis tiesiog tryško neapykanta Norvegijos valdančiajai Leiboristų partijai, marksistams ir islamo pasekėjams. Tačiau ar A.Breiviko pažiūros ir veikla yra išskirtinė? Į fašizmo problemą reikia pažvelgti platesniu žvilgsniu. Kadaise daugybę žmonių naikino raudonojo fašisto J.Stalino, vokiečių fašisto A.Hitlerio ir italų fašisto  B.Musolinio vadovaujami režimai. Tai jau praeitis, šių žiaurių fašistinių režimų veiklą dabar išsamiai nagrinėja istorikai. Bet ir šiuo metu Europoje veikia fašistiniai lyderiai-V.Putinas, I.Sečinas, A.Kubilius, V.Janukovyčius ir kiti. Kaimyninėje Rusijoje įsigalėjo putinizmas-modernus fašizmo variantas, šios žiaurios sistemos aukomis jau tapo šimtai tūkstančių nužudytų čečėnų, ingušų ir kitų Šiaurės Kaukazo tautų atstovų. Putinizmo aukomis tapo ir daugybė kitų Rusijos piliečių-nužudyta tūkstančiai žurnalistų, politikų, visuomenės veikėjų, verslininkų, profsąjungų aktyvistų. Daug fašistiniam V.Putino režimui neįtikusių žmonių uždaryta į kalėjimus ir psichiatrijos ligonines. Šios fašistines santvarkos architektai-V.Putinas, I.Sečinas, D.Rogozinas, V.Nikonovas ir kiti fašistinės klikos veikėjai kartais vaidina geradarius, bet jų tikslai  aiškūs-vykdyti žudynes, grobti valstybės turtą, meluoti ir sukčiauti. O mūsų krašte įsigalėjo lietuviškoji kleptokratija-modernus fašizmo variantas, vykdomas tautos genocidas ir masinė deportacija į Vakarus. Fašistinės nuotaikos vis labiau plinta ir Italijoje, premjero S.Berluskonio vadovaujamoje vyriausybėje dirba ir fašistų atstovai. O štai Italijai atstovaujantis Europos parlamento narys Mario Borgezijo palaikė A.Breiviko pozicija, darė tai atvirai, ir pateisino šio nuožmaus teroristo veiksmus.

Vykdomas teroro aktų tyrimas. Paskelbta, kad A.Breivikas veikė vienas, tačiau kol kas yra daug neaiškumų. Jau nustatyta, kur A.Breivikas pirko ginklus-dalis ginklų pirkta Norvegijoje, dalis-Didžiojoje Britanijoje. Sprogmenims gaminti reikalingą salietrą teroristas atsigabeno iš Lenkijos, dalį šaudmenų pirko Danijoje. Nustatyta, kad prieš teroristinius išpuolius A.Breivikas naudojo narkotikus. Yra dar daug paslaptingų momentų-štai Utiojos saloje sužeistas M.Rosetas pareiškė, kad jis matė ir teroristo bendrininką, tad negalima atmesti versijos, kad netrukus šioje byloje atsiras nauji įtariamieji. Teigiamam, kad A.Breiviko teismas prasidės ne anksčiau  2012 metų pradžios.

 

Giedrius Grabauskas-KaroblisJūsų vardas:
Komentaras: