lt en

Neteisybės

 

 

9
Įtariamasis Andrius Ūsas per televizijos laidą „Reporteris“, transliuotą 2009 m. sausio 20 d. 21 val., ir laikraščio „Lietuvos žinios“ žurnalistei, kurios straipsnis buvo išspausdintas 2009 m. sausio 21 d. numeryje, nurodė, kad dėl didelio užimtumo nebaigė atstovauti L. Stankūnaitės civilinėje byloje dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, t.y. su L. Stankūnaite nebendravo galimai nuo 2008 m. kovo mėnesio (taikos sutartis, pagal kurią buvo susitarta, kad mažametė gyvens su tėvu D. Kedžiu, o su motina L. Stankūnaite bendraus, tarp Drąsiaus Kedžio ir L. Stankūnaitės buvo patvirtina 2008 m. kovo 19 d. teismo nutartimi). Ar įtariamasis Andrius Ūsas, duodamas interviu, pamiršo, kad jis mažametės krikšto tėvu tapo 2008 m. rugpjūčio 9 d.? Kaip A. Ūsas nebendraudamas su L. Stankūnaite, po keleto mėnesių tapo jos dukros krikšto tėvu?
8
Vilniaus apygardos teismas 2009-10-06 nutartimi, kuri yra galutinė ir neskundžiama, panaikino prokurorės G. Ročienės nutarimą ir Kauno miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo R. Bučmos nutartį ir nurodė, kad mažametės motinai L. Stankūnaitei įtarimai nepareikšti nepagrįstai. Vilniaus apygardos prokuratūra (prokurorai R. Šileika, jo vadovai B. Maculevičius ir R. Jancevičius) privalėjo įvykdyti Vilniaus apygardos teismo 2009-10-06 nutartį ir L. Stankūnaitei pareikšti įtarimus, tačiau galutinė ir neskundžiama
7
Radus nužudytą mažametės nukentėjusios tėvą Drąsių Kedį, valstybės apsauga mažametei Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro R. Petrausko ir Lietuvos policijos generalinio komisaro V. Telyčėno bendru sprendimu buvo nutraukta. Mažametės globėja Neringa Venckienė minėtą sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Kaltinamajam pedofilija Andriui Ūsui ir jo draugei, mažametės motinai L. Stankūnaitei apsauga nebuvo panaikinta. Jie tebesaugomi iki šiol. Per 8 mėnesius jų apsauga valstybei apytikriai kainavo apie milijoną litų.
6
Atspėkite, ar Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras R. Šileika norėjo pateikti atpažinimui mažametei įtariamojo pedofilo Andriaus Ūso nuotrauką su ūsais ar be ūsų?
5
Prokurorė G. Ročienė Drąsių  Kedį vertė mažametę dukrą vežti į Vaiko raidos centrą (ligoninę) tirti. Net Kauno miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjui paskyrus teismo kompleksinę psichiatrinę  – psichologinę ekspertizę mažametei Valstybinėje teismo psichiatrijos tarnyboje, prokurorė G. Ročienė liepė  Drąsiui Kedžiui pasirašyti raštą, kad prieš minėtą ekspertizę jis įsipareigoja mažametę dukrą nuvežti į Vaiko raidos centrą. Drąsius Kedys mažametės dukros į Vaiko raidos centrą tirti nevežė. Teismo kompleksinė psichiatrinė – psichologinė ekspertizė patvirtino, kad mažametė yra sveika, protinga, padidintas polinkis fantazuoti jai nenustatytas. 2009-10-05 pradingus Drąsiui Kedžiui, Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė J. Dabašinskienė mergaitę paėmusi iš darželio, neinformavusi artimųjų, nuvežė ją į Vaiko raidos centrą, kuriame mažametė viena prabuvo savaitę laiko.

4

2010-04-22 spaudos konferencijoje Generalinei prokuratūrai vadovavęs Raimondas Petrauskas pranešė, kad ant šalia D.Kedžio kūno rasto pistoleto "Baikal IŽ 79-8", DNR pėdsakai yra D.Kedžio“.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2010-04-23 specialisto išvadoje Nr. 140-(3051)-ISI-3058 nurodyta, kad ant tirti pateikto pistoleto „Baikal“ ir apkabos, rastų 2010-04-17 šalia nenustatytos asmens tapatybės vyriškos lyties lavono prie Kauno marių, Šlienavoje, rasta žmogaus biologinių pėdsakų, netinkamų asmens tapatybei nustatyti tiriant DNR. Tirti pateikti aštuoni šoviniai, rasti pistoleto „Baikal“ apkaboje, ir vienas šovinys, išimtas iš pistoleto „Baikal“ vamzdžio, yra netinkami objektai biologiniam tyrimui, todėl tiriami nebuvo.

3

Kiek Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika beveik po metų laiko nuo ikiteisminio tyrimo pradžios pateikė atpažinimui mažametei galimai ją prievartavusių asmenų nuotraukų?

 Atspėkite:

 36,

27,

18,

9,

5,

3.

2

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros internetiniame puslapyje, skiltyje „Rezonansinės bylos“: Ikiteisminis tyrimas dėl Drąsiaus Kedžio mirties priežasties nustatymo nurodyta, kad

 2010 m. balandžio 17 d. apie 11.30 val. Kauno rajono policijos komisariate gautas pranešimas apie Kauno rajone Samylų seniūnijoje, netoli Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto rastą nenustatyto vyriškio lavoną ir šalia jo gulintį pistoletą. Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 65-1-00459-10 mirties priežasčiai nustatyti, atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai, pradėtos tapatybės nustatymo procedūros.

 Drąsiaus Kedžio mirties byloje, pranešime apie pradėtą ikiteisminį tyrimą nurodyta, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal V.N. telefoninį pranešimą, pranešusiojo asmens duomenys: V.B, gyv. Šlienavoje. Trumpas įvykio aprašymas: 2010-04-17 06.49 val. į Kauno apskrities VPK Kauno r. PK budėtojų dalį gautas V.N. pranešimas apie Kauno r., Samylų sen., Šlienavos k., prie Kauno marių rastą lavoną ir šone jo ginklą, panašų į pistoletą.

Kada buvo pranešta apie nužudytą Drąsių Kedį: 2010 m. balandžio 17 d. 11.30 val. ar 6.49 val. ?

1

2010 m. lapkričio 7 d. per „Lietuvos rytas” televiziją buvo paskelbta melaginga, tikrovės neatitinkanti informacija, kad Venckai prašo nutraukti pedofilijos bylą. Venckai niekada neprašė jos nutraukti. Būtent jie siekia, kad L. Stankūnaitės draugo kaltinamojo pedofilija A. Ūso byla būtų nagrinėjama.