lt en

Šeštadienis, 2013 Kovo 09

Konklava prasidės kovo 12 dieną

Kaip ir žadėta, penktadienio popietę vykusiame kardinolų susirinkime - Generalinėje kongregacijoje - apsispręsta dėl konklavos pradžios datos.  Išplatintame kardinolų pareiškime teigiama, kad konklava, rinksianti 236 Katalikų Bažnyčios popiežių, prasidės antradienį, kovo 12 dieną.

Primename, kad konklavoje dalyvaus 115 Katalikų Bažnyčios kardinolų. Konklava tęsis tol, kol nebus išrinktas popiežius. Naujas popiežius yra išrenkamas, kai už jį balsuoja ne mažiau kaip 2/3 kardinolų.

Konklavos diena  tradiciškai prasidės Šv. Mišiomis, kur kardinolai elektroiai, kartu su kitais tikinčiaisiais melsis už tai, kad Viešpats globotų konklavą, o po pietų kardinolų procesija įeis į šv. Siksto koplyčią, kur jau tą patį vakarą vyks pirmasis balsavimas. Kitomis dienomis planuojama po keturis balsavimus. Tačiau labai tikėtina, kad konklava bus trumpa ir jau trečiadienį sužinosime, kas išrinktas naujuoju popiežiumi.

Primename, kad popiežius Benediktas XVI atsistatydino vasario 28 dieną, nes teigė, jog dėl silpnos sveikatos negali visavertitiškai atlikti popiežiaus tarnystės.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-03-08-konklava-prasides-kovo-12-diena/96962Jūsų vardas:
Komentaras: