lt en

Trečiadienis, 2014 Rugpjūčio 27

Povilas Gylys. Ar antrasis „šaltasis“ karas virs trečiuoju „karštuoju“ pasauliniu karu?

Povilas Gylys. Ar antrasis „šaltasis“ karas virs trečiuoju „karštuoju“ pasauliniu karu? Nors pasaulio žiniasklaida, politikai ir politologai vengia tai pripažinti – gyvename antrojo šaltojo karo sąlygomis. Juk akivaizdu, kad situacijai būdingi visi šaltojo karo požymiai: 1) politiniai santykiai tarp konfrontuojančių pusių – Vakarų ir Rusijos – yra nemažu laipsniu įšaldyti; 2) vyksta abipusėmis sankcijomis pažymėtas ekonominis karas; 3) įsisiūbavo propagandinis karas; 4) vyksta tai, kas vadinama proxy war – realus fizinis, karinis... PLAČIAU »

Pirmadienis, 2014 Vasario 24

Žmogaus teisių atstovė iš Švedijos atskleidė šokiruojančius faktus: kodėl iš šeimų atimami vaikai

Lietuvoje viešėjusi Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė Ruby Harrold-Claesson, dirbanti vaiko teisių srityje Šiaurės šalyse, kaltina Švediją, kad ši Europai norinti įpiršti nepasiteisinusią tvarką, pagal kurią vaikas iš tėvų gali būti atimtas dėl menkiausio skundo. Užtenka vaikui į rankas įgrūsti šiukšlių maišą, kurio šis nenori išnešti, ir tėvui bus iškelta baudžiamoji byla. Tačiau vaikai neįvertina, kas jų laukia toliau. Jie atsiduria globos namuose, kuriuose kartais išnaudojami fiziškai ir seksualiai. Švedijos globos... PLAČIAU »

Ketvirtadienis, 2014 Sausio 16

E. Vareikis: lieku Seime prisimdamas visą atsakomybę

Opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS - LKD) frakcijos Seime narys Egidijus Vareikis nusprendė nesitraukti iš Seimo. "Lieku parlamente prisiimdamas visą atsakomybę už savo elgesį", - ketvirtadienį žurnalistams sakė E.Vareikis po susitikimo su konservatorių vadovybe. Seimo vicepirmininkė, TS-LKD pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė sakė, jog partija gerbia E.Vareikio sprendimą likti parlamente. "Mes buvom taip sutarę, kad duodam jam iki šios savaitės apsispręsti. Partijos vadovybės nuomonė buvo tokia, kad liga yra dar gal... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2014 Sausio 15

Atviras laiškas Lietuvos piliečiams

 Atviras laiškas Lietuvos piliečiams Politinė valdžia tolydžio tolsta nuo Tautos: Lietuvos europarlamentarai nacionalinių interesų ginti nėra pajėgūs, o didžiąją dalį Lietuvos Seimo sudaro uždaras grupiniams interesams tarnaujančių partijų ratas. Nei per Seimo, nei per Europos Parlamento rinkimus pasiekti esminių teigiamų pokyčių valstybėje yra praktiškai nebeįmanoma. Visuomenė negali ilgiau su tuo taikstytis ir išeitį mato vienintelėje veiksmingoje Lietuvos Konstitucijos jai garantuojamoje teisėje – teisėje į referendumą gyvybiškai svarbiausiu tautos ir valstybės gyvenimo klausimu.... PLAČIAU »

Antradienis, 2013 Balandžio 02

V. Saulis: “Komisiją pasiekė tokia informacija, kad buvo būtent taip”

Kovo 31 d., sekmadienį, melagių dienos išvakarėse buvusi eksperemjero Gedimino Kirkilo atstovė spaudai, šiuo metu dirbanti LRT laidos "Savaitė" vedėja, kalbino buvusį Seimo nario G. Kirkilo padėjėją-sekretorių Vytautą Saulį, kuris dabar ir pats yra Seimo narys. Iš pradžių buvusi G. Kirkilo atstovė ir buvęs G. Kirkilo padėjėjas jaukiai šnekučiavosi apie 12 sekundžių trukmės vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip tuo metu dar teisėja Neringa Venckienė smurtauja prieš policijos pareigūnus, vykdžiusius vaiko perėmimo... PLAČIAU »

Šeštadienis, 2013 Kovo 09

Konklava prasidės kovo 12 dieną

Kaip ir žadėta, penktadienio popietę vykusiame kardinolų susirinkime - Generalinėje kongregacijoje - apsispręsta dėl konklavos pradžios datos.  Išplatintame kardinolų pareiškime teigiama, kad konklava, rinksianti 236 Katalikų Bažnyčios popiežių, prasidės antradienį, kovo 12 dieną. Primename, kad konklavoje dalyvaus 115 Katalikų Bažnyčios kardinolų. Konklava tęsis tol, kol nebus išrinktas popiežius. Naujas popiežius yra išrenkamas, kai už jį balsuoja ne mažiau kaip 2/3 kardinolų. Konklavos diena  tradiciškai prasidės Šv. Mišiomis, kur kardinolai elektroiai, kartu su... PLAČIAU »

Trečiadienis, 2013 Vasario 20

L.Stankūnaitės dukters Gimtadienio proga piketas prie policijos

Garliavos aktyvistai šiandien minėjo Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters gimtadienį. Ta proga prie Kauno centrinės Kauno apskrities policijos būstinės Vytauto prospekte surengtas piketas. „Šiandien Deimantėlei sueina 9 metukai, o sekmadienį buvo 9 mėnesiai, kai ji prievarta išplėšta iš gimtų namų, kuriuose praleido septynis iš aštuonių savo gyvenimo metų. Dabar jau devyni mėnesiai, kai neturime jokios patikimos informacijos apie jos aplinką ir būklę. Jei viskas būtų gerai, manau, jau ne kartą... PLAČIAU »
Puslapiai: 1 2 3 Last